Ana Sayfa internet Google Reklam Merkezi Yayınlandı: Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Google Reklam Merkezi Yayınlandı: Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0
Google Reklam Merkezi Yayınlandı: Nedir ve Nasıl Kullanılır?

ABD merkezli teknoloji devi Google, Mayıs 2022’de gerçekleştirdiği I/O etkinliklerinde “Reklam Merkezi” isimli yeni bir özellikten bahsetmişti. Bu özellik, Google’ın Arama, Keşfet ve YouTube hizmetlerinde gösterilen reklamların yönetilebilmesini sağlıyordu. Kullanıcılar bu özellik sayesinde hangi markalardan yahut hangi kategorilerde reklam görebileceklerini belirleyebileceklerdi.

Gelen son bilgilere nazaran Google’ın Reklam Merkezi özelliği, kullanıcılara ulaşmaya başlamış durumda. Böylece Google’da gördüğümüz reklamlar için yeni bir periyot resmen başlamış oldu. Pekala bu yeni özellik, kullanıcıya tam olarak neler sunuyor? Gelin daima birlikte Reklam Merkezi özelliğine yakından bakalım.

Reklam idaresi, büsbütün kullanıcıya geçmiş oldu!

Google Reklam Merkezi Yayınlandı: Nedir Ve Nasıl Kullanılır? - Yerli Portal

Paylaşılan ekran imgeleri, Reklam Merkezi özelliğinin kullanılabilmesi için “Kişiselleştirilmiş Reklamlar” seçeneğinin etkin olması gerektiğini görüyoruz. Şayet bu seçenek etkinse, reklamları dilediğiniz üzere özelleştirebileceksiniz demektir. Özellik o kadar geniş kapsamlı bir formda geliştirilmiş ki mevzulardan tutun da markalara kadar her seçenek özelleştirilebiliyor

Google Reklam Merkezi Yayınlandı: Nedir Ve Nasıl Kullanılır? - Yerli Portal

Google’ın Reklam Merkezi, kimi kategorileri “hassas” olarak listeliyor. Bunlar şu an için arkadaşlık uygulamaları ile alkollü eserler üzere şeyler olarak karşımıza çıktı. Kullanıcılar artık, bu kategorilerdeki reklamları kalıcı olarak kapatabilecekler. Google’ın yeni Reklam Merkezi özelliği, kullanıcı tecrübesini hiç olmadığı kadar güzelleştirecek ve reklamların üst düzey fayda sağlamasına imkan tanımış olacak üzere görünüyor.

Google’ın Reklam Merkezi’ne nasıl ulaşırım?

Google’ın kullanıcılara ulaşmaya başlayan Reklam Merkezi özelliğine ulaşmak için yapmanız gereken tek şey, gördüğünüz bir reklamın yanında yer alan üç nokta simgesine dokunmak.

Reklam Merkezi özelliği, birden fazla özellik üzere kullanıcılara yavaş yavaş sunuluyor ve Webtekno olarak şu an için Reklam Merkezi özelliğine ulaşamıyoruz. Lakin bu durumun kısa bir mühlet içerisinde değişmesini bekliyoruz. Şayet bu özellik sizin için kullanıma sunulduysa tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz