Ana Sayfa Oyun Halo battle royale oyunu iptal edildi

Halo battle royale oyunu iptal edildi

0
Halo battle royale oyunu iptal edildi

Oyun severlerin büyük bir merakla beklediği bu oyunun neden rafa kaldırıldığına dair kesin bilgiler şimdi paylaşılmadı, fakat bu gelişme Halo hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilir.

Halo serisi, kuvvetli bir devirden geçiyor üzere görünüyor. Uzun müddettir dedikodular ortasında yer alan ve hayranlar tarafından büyük bir merakla beklenen Halo battle royale oyununun iptali kelam konusu olabilir. Xbox dünyasına dair emniyetli içeriden bilgiler sunan XboxEra podcastindeki Shpeshal_Nick, Halo battle royale oyununun iptal edildiğine dair bir ileti aldığını belirtti. Bir müddettir, Certain Affinity’nin bir Halo projesi üzerinde çalıştığı biliniyordu ve bu projenin, içeride ‘Project Tatanka’ olarak isimlendirilen battle royale oyunu olduğu düşünülüyordu. Oyunun iptal edildiği argümanı, Sikamikanico olarak da bilinen Jon Clarke tarafından da doğrulandı. Clarke, oyunun en azından rafa kaldırıldığına dair haberler aldığını tabir etti.

Halo battle royale oyunu iptal edildi

Burada kıymetli olan, bu argümanların yalnızca dedikodu olması. Çünkü Halo battle royale, resmi olarak hiç duyurulmadı; bu nedenle bu tezler, bir dedikodu hakkında öteki bir dedikodu niteliğinde. Certain Affinity’nin üzerinde çalıştığı projenin ne olduğu net olmasa da, en azından 2020’den bu yana devam eden bir çalışma olduğu biliniyor. Projede yaklaşık 100 kişinin çalıştığı söyleniyor, lakin bu mühlet zarfında projenin kapsamının artıp azaldığı konusunda net bir bilgi yok. 2022’de Certain Affinity, Halo Infinite’in geliştiricisi 343 Industries ile alakalarını “derinleştirdiğini” belirtmişti, bu da bağlantıların nasıl değiştiği konusunda soru işaretleri yaratıyor.

Halo görüntü oyunlarının geleceği ne olursa olsun, Infinite’in karşılaştığı zorluklar göz önüne alındığında, kesin olan bir şey var: Paramount tarafından yapılan Halo TV serisinin ikinci dönemi. Paramount, ikinci dönemin birinci fragmanında, serinin isim babası olan halkayı birinci kere gösterdi. Bu da biraz ironik, zira bir Halo’yu görmemiz tam bir dönem sürdü; fakat bazen uzun oyunu oynamak gerekiyor, değil mi?

Bu durum, Halo serisinin oyun dünyasında nasıl bir iz bırakacağı konusunda da merak uyandırıyor. Birinci dönemiyle farklı bir kıssa anlatımı sunan TV serisi, ikinci döneminde nasıl bir yol izleyecek? Ayrıyeten, 343 Industries ve Certain Affinity ortasındaki ilginin geleceği de merak konusu. Her ne kadar oyun projesi belirsizliğini koruyor olsa da, Halo serisinin hayranları için umut hala var. Serinin geleceği ne olursa olsun, hayranlarının merak ve heyecanı devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz