Ana Sayfa Sektörel HBO Max’in RTÜK Lisansı Onaylandı:Ülkemize Yakında Gelebilir

HBO Max’in RTÜK Lisansı Onaylandı:Ülkemize Yakında Gelebilir

0
HBO Max’in RTÜK Lisansı Onaylandı:Ülkemize Yakında Gelebilir

Son birkaç yılda milyonlarca abone kazanan HBO Max’in bu yılın başlarında ülkemize geleceği neredeyse kesinleşmişti. Birinci Türk imali dizisinin kadrosu bile ortaya çıkan platform, daha sonraları ise ani bir kararla ülkemizdeki tüm faaliyetlerini askıya aldığını duyurmuştu.

Geçtiğimiz aylarda ise ortaya atılan bir teze nazaran HBO Max, ülkemizde büsbütün çekilmişti. Lakin bugün ortaya çıkan bilgiler bu argümanın gerçek olmadığını kanıtladı.

HBO Max resmen ülkemize geliyor

Hbo Max’in Rtük Lisansı Onaylandı:ülkemize Yakında Gelebilir - Yerli Portal

Egirişim’in edindiği bilgilere nazaran Radyo ve Televizyon Üst Kurulıu (RTÜK), HBO Max’in geçtiğimiz günlerde yaptığı lisans başvurusunu inceledi ve bugün itibariyle ABD’li yayın platformuna 10 yıllık yayın lisansı verdi. Bu sayede platformun ülkemize gelmesinin önünde hiçbir mahzur kalmadı.

Hatırlarsanız HBO Max, geçtiğimiz ay Discorvery+ ile birleştiğini açıklamıştı. Ülkemizde hali hazırda bulunan Discover+ sistemi BluTV ile bir iştirak içerisindeydi. Alışılmış ki bu paydaşlığın ülkemize girmeye hazırlanan HBO Max’i nasıl etkileyeceği ise şu anda bilinmiyor.

RTÜK’ten 10 yıllık yayın lisansı alan HBO Max’in ülkemize ne vakit gireceği bilinmese de çok yakında hususla ilgili resmi bir açıklama geleceği düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz