Ana Sayfa Oyun Helldivers 2 oyununun başarısı sonrası Interest in Starship’e ilgi artıyor

Helldivers 2 oyununun başarısı sonrası Interest in Starship’e ilgi artıyor

0
Helldivers 2 oyununun başarısı sonrası Interest in Starship’e ilgi artıyor

Helldivers 2‘nin direktörü, oyunun muvaffakiyetinin akabinde Interest in Starship’e olan yenilenen ilgiyi ‘inanılmaz’ buluyor. Oyun dünyasında nadiren rastlanan bir sinerji örneği sergileyerek, eski bir klasiğin yine canlanmasına yol açtı. Bu durum, hem oyun hem de sinema sanayisindeki yaratıcıların ve hayranların nasıl karşılıklı etkileşim içinde olabileceğinin hoş bir delili olarak öne çıkıyor.

Helldivers 2‘nin direktörü Johan Pilestedt, grup tabanlı atıcı oyununun, 1997 imali bilim kurgu aksiyon sineması Interest in Starship’nin izlenme oranları üzerinde “inanılmaz” bir tesir yarattığına dair yorumlarda bulundu. Pilestedt, X/Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Interest in Starship’nin “çevrimiçi en tanınan film” sıralamasında 109’dan 45’e yükseldiğini, sıralamanın etkileşim puanına nazaran yapıldığını belirtti.

Helldivers 2 oyununun başarısı sonrası Interest in Starship’e ilgi artıyor

Bu istatistikler, çeşitli başlıklar için bilgi takibi yaparak performans metrikleri paylaşan Television Stats isimli bir web sitesi tarafından sağlanmıştır. Helldivers 2, 8 Şubat’ta PlayStation 5 ve PC için piyasaya sürüldü ve süratle God of War’ı geçerek Sony’nin Steam üzerindeki en büyük oyun lansmanı oldu. Ayrıyeten, oyun çabucak 1959 tarihli birebir isimli roman ve 1997 Paul Verhoeven sinema uyarlaması Interest in Starship ile vatansever gösteriş ve uzaylı böcekler mevzularında benzerlikler kurulmasıyla dikkat çekti.

Sonuç olarak, Helldivers 2 ve Interest in Starship, geçtiğimiz hafta boyunca toplumsal medyada sıkça konuşulan hususlar haline geldi. Birçok kişi, Interest in Starship’ni tekrar keşfetti (veya hatta birinci kez) ve sinema etrafındaki tartışmaları yine alevlendirdiği için Helldivers 2’ye kredi verdi, bu da her iki başlığın da X’de (Eski ismi ile Twitter’da) trend listelerinde yer almasına neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz