Ana Sayfa Otomobil Huawei araba bu ay tanıtılıyor!

Huawei araba bu ay tanıtılıyor!

0

{iframe}

Akıllı telefon dünyasının tezli markalarından biri olan Huawei, bu defa Şangay Otomobil Fuarı’nda uzunluk gösterecek. Birinci bakışta saçma bir cümle üzere dursa da Huawei’nin amacında bir araba üretmek olabilir.

Tüketici elektroniği konusunda başarılı eserlerle isminden kelam ettiren Çinli akıllı telefon üreticisi, ilerleyen kademede bu muvaffakiyetini araba pazarında da kanıtlamak istiyor.

Huawei araba için geri sayım başladı!

Son çıkar haberlere nazaran, Huawei otomobil önümüzdeki günlerde kapılarını açacak olan Şangay Araba Fuarı’nda sergilenecek. Huawei, yeni arabası için devlet destekli Çinli araba üreticisi Dongfeng ile birlikte çalıştı.

Huawei otomobil araç içi bağlantı, beşinci jenerasyon kablosuz ağ ve bulut teknolojileri ile öne çıkacak. Araç idaresi, trafik zamanlaması ve ekipman idaresi üzere yetenekler de Huawei otomobilde yer alacak üzere göünüyor.

Huawei ve Dongfeng ikilisi bu ayın başında yaklaşık 446 milyon dolarlık bir mutabakat yaptı. Bu mutabakat kapsamında 5G otonom araçlardan lojistik ve nakliyat için bulut platformlarına kadar birçok teknolojik geliştirme yer alıyor.

Teknoloji devlerinin araba dünyasına karşı yakınlığı aslında biliniyor. Apple da uzun müddettir kendi aracı üzerinde testler yapıyor. Google tarafında ise şoförsüz araç testleri yıllardır devam ediyor. Akıllı telefonlar dünyasında birbirinin kıymetli rakibi olan bu üçlü, ilerleyen yıllarda arabalarda de rekabet edecek.

Yeni kuşak arabanın yollara inmesi çok da mümkün üzere görünmüyor. Lakin, gelecek periyodun projeksiyonu olması açısından teknolojik bir değere sahip. 16 Nisan’da kapılarını açacak olan fuarda  görücüye çıkacak olan Huawei otomobil bakalım tasarım olarak neye benzeyecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz