Ana Sayfa Sinema İkinci Sinema Başarılı Olmazsa Avatar 4 ve 5 İptal Edilebilir!

İkinci Sinema Başarılı Olmazsa Avatar 4 ve 5 İptal Edilebilir!

0
İkinci Sinema Başarılı Olmazsa Avatar 4 ve 5 İptal Edilebilir!

2009 yılında vizyona giren Avatar, gişe rekorları kırarak tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Efsanevi direktör James Cameron tarafından çekilen üretimin devam sineması Avatar: The Way of Water da uzun müddettir bekleniyordu.

Geçtiğimiz günlerde ikinci sinemadan birinci fragman nihayet bizlerle buluştu. Bize görsel şölen yaşatacağa benzeyen ikinci sinema için heyecanlı bekleyiş sürerken artık de üretimci ve direktör James Cameron’dan serinin geleceği ile ilgili epey kıymetli açıklamalar geldi. 3 Oscar’a sahip Kanadalı sinemacı, Avatar’ın geleceğinin ikinci sinemaya bağlı olduğunu aktardı.

The Way of Water başarılı olmazsa dördüncü ve beşinci sinema iptal edilebilir

İkinci Sinema Başarılı Olmazsa Avatar 4 Ve 5 İptal Edilebilir! - Yerli Portal

Öncelikle seri için neler planlandığını kısaca açıklayalım. Avatar: The Way of Water, seri için planlanan dört yeni sinemanın birincisi. Bilgilere nazaran Avatar’ın üçüncü sinemasının Avatar: The Seed Bearer, dördüncü sinemasının Avatar: The Tulkun Rider, beşinci sinemasının ise Avatar: The Quest for Eywa olarak adlandırılabileceği söylentiler ortasında. Ayrıyeten üçüncü sinemanın çekimleri çoktan bitti. Bu sinemanın 2024 yılının aralık ayında çıkış yapması bekleniyor.

Kısacası seri için planların büyük olduğunu söyleyebiliriz. Lakin, direktör James Cameron’ın yeni yaptığı açıklamalar, bu planların gerçekleşmeyebileceğini ve Avatar’ın üçüncü sinemada noktalanabileceğini gösterdi. Cameron’a nazaran 16 Aralık 2022’te, yani önümüzdeki ay çıkacak olan The Way of Water başarılı olmazsa dördüncü ve beşinci sinemalar iptal edilebilir.

“Pandemi ve dijital platformlar dünyayı değiştirdi”

İkinci Sinema Başarılı Olmazsa Avatar 4 Ve 5 İptal Edilebilir! - Yerli Portal

68 yaşındaki Cameron, Total Film’e yaptığı açıklamalarda, “Piyasa bize üç ay içinde işimizin büsbütün yahut yarı yarıya bittiğini söyleyebilir. Eğer kârlı değilse sonsuz kadar gitmek yerine öyküyü üçüncü sinemada tamamlayabiliriz. Pandemi ve dijital platformlar nedeniyle şu an, sinemaları yazdığımdakinden çok daha farklı bir zamandayız” ifadelerini kullanarak pandemi ve dijital platformların sinemaya gitme kültürünü etkilediğini aktardı: “Kim bilir, tahminen de insanlara sinemaya gitmenin ne olduğunu hatırlatırız. Asıl soru, bunu şu an dünyada kaç insanın umursadığı.”

Efsane direktör geçtiğimiz yıl da bu bahiste açıklamalarda bulunmuştu. Cameron, COVID üzere faktörler nedeniyle asla eski sayıları göremeyebileceğimizi söylemişti: “Büyük, kıymetli sinemaların gişede çok fazla para kazandırması gerekiyor. COVID ve dijital platformlar sonrası orijinal bir dünyadayız. Belki de bu büyük sayılara bir daha ulaşamayacağız

Avatar’ın on yıl sonrasına odaklanacak Avatar: The Way of Water’ın takımında Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Kate Winslet, Stephen Lang üzere ismler yer alıyor. İmal, 16 Aralık 2022’de vizyona girecek.

Avatar: The Way of Water fragmanı:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz