Ana Sayfa Yaşam inDrive, Türkiye’de Hizmete Başladı

inDrive, Türkiye’de Hizmete Başladı

0
inDrive, Türkiye’de Hizmete Başladı

2013 yılında kurulan ve bugüne dek 46 ülkede hizmet veren araç çağırma hizmeti “inDrive“, Türkiye’ye resmen giriş yaptı. Bugüne kadar 2 milyardan fazla seyahat için araç çağırma hizmeti sunan platform, artık İstanbul‘da da kent içi ulaşım için kullanılabilecek. Hizmet, Türkiye’de çokça tartışılan Uber’e emsal bir formda çalışıyor.

inDrive’ın rakiplerinden farkı, halihazırda çalışmakta olan taksi şoförleri ile iş birliği yapmış olması. Yani bu şirketin kendine ilişkin aracı yok. Platformun öne çıkan bir özelliği ise karşılıklı puanlama sisteminin bulunması. O denli ki hem yolcular sürücüleri hem de şoförler yolcuları, inDrive uygulaması aracılığıyla puanlanabilecek. Bu özelliği önemseyen taksi sürücülerinin, her zamankinden daha hassas davranacakları elbet.

inDrive için ekstra ödeme yapılması gerekmiyor

Indrive, Türkiye'De Hizmete Başladı - Yerli Portal

İstanbul’da kullanıma açılan inDrive’dan faydalanmak için ekstra bir ödeme yapılması gerekmiyor. Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra bir araç için talep oluşturmanız kâfi. Üstelik kullanıcılar, gidecekleri bir yer için fiyat teklifinde de bulunabilecekler. Dileyen bir taksici bu teklifi kabul edebilir yahut kendi teklifini sunabilir. Bu ortada; inDrive’daki standart fiyatların taksimetre tarifelerinden daha düşük olmadığını da belirtelim.

inDrive’ın dikkat çeken özelliklerinden bir başkası de seçim özgürlüğü sunuyor olması. Dileyen bir kullanıcı, araç talebini oluşturduktan sonra dilediği sürücüsü seçebilecek. Bu noktada yeniden puanlama sistemi devreye girecek. Sistemi önemseyip yüksek puan alan taksi sürücüleri, başkalarından daha fazla müşteriye ulaşacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz