Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Fiyatları Konusunda Tartışmalar Devam Ediyor

iPhone 14 Fiyatları Konusunda Tartışmalar Devam Ediyor

0
iPhone 14 Fiyatları Konusunda Tartışmalar Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Apple, iPhone serisi ile akıllı telefon pazarının ana aktörlerinden biri pozisyonunda bulunuyor. iPhone serisinin yeni modelleri olacak olan iPhone 14 ailesini tanıtmaya hazırlanan Apple, bu telefonlarda daha güçlü Pro ve Max modeller sunmayı da amaçlıyor.

Küresel enflasyon, çip krizi, hammadde krizi üzere etmenler nedeniyle çabucak her aygıtın fiyatının artması artık olağan karşılanıyor. Bu esnada Apple da en azından eserleri ortasında ayırt edici bir fark oluşturarak daha yüksek fiyatları kabul edilebilir kılmaya çalışıyor. Firmanın stratejilerinden bağımsız olarak iPhone 14 fiyatları ise daima spekülasyonlara gereç oluyor.

iPhone 14’lere artırım mı gelecek?

Iphone 14 Fiyatları Konusunda Tartışmalar Devam Ediyor - Yerli Portal

Daha evvel tanınan bir tahlil uzmanlığı ve yatırım danışmanlığı kurumu olan Wedbrush Securities‘in başındaki isim Dan Ives, tedarik zincirlerindeki fiyatların yükseldiğini ve bu nedenle de son eser olan iPhone 14’ün temel versiyonunda da fiyatta 100 dolarlık bir artış olabileceğini söylemişti. Ives, yaptığı açıklamada firmanın artan tedarik maliyetlerini aşmak zorunda olduğunu belirtmişti.

Ives’in argümanları doğruysa iPhone 14’ü 899 dolardan satışta görebiliriz. iPhone 14 Max 999 dolar, iPhone 14 Pro 1099 dolar ve iPhone 14 Pro Max ise 1199 dolarlık fiyat etiketleriyle raflardaki yerlerini alabilir.

Öte yandan bu görüşe karşı olanlar da var. iPhone 14 üretiminin başlaması ile birlikte akıllı telefon hakkında daha fazla söylenti ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilerde dikkat çeken nokta ise iPhone 14 ile iPhone 13’ün birebir şasiye ve büyük oranda misal modüllere sahip olacağı tarafındaki argümanlar. Bu durumda Apple, iPhone 14 için adeta sineğin yağını çıkararak hareket ederek 100 dolarlık artışı engelleyebilir. Çünkü aksi durumda iPhone kullanmaya başlayacak bir kişinin giriş maliyeti bile 699 dolardan 899 dolara çıkmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz