Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Pro, Sahiplerine Çabucak Teslim Edilemeyecek

iPhone 14 Pro, Sahiplerine Çabucak Teslim Edilemeyecek

0
iPhone 14 Pro, Sahiplerine Çabucak Teslim Edilemeyecek

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın en büyük tedarikçisi olarak bilinen Foxconn‘un Çin’deki fabrikasında yaşananlardan bahsetmiştik. Gelen haberlere nazaran Çin hükümeti, fabrikayı da içine alan bir bölgede karantina ilan etmişti. Ayrıyeten fabrikada COVID-19 kaynaklı vefatlar olduğu argüman ediliyordu.

Şimdiyse korkulan olmuş durumda. Apple tarafından yapılan resmi bir açıklamaya nazaran iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max için Foxconn fabrikasındaki aksaklıklar nedeniyle stok sorunu baş gösterdi. Fabrikanın kıymetli ölçüde az çalıştığına atıfta bulunan Apple yetkilileri, iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max satın alan tüketicilerin bir müddet daha beklemek zorunda olacaklarını söz ediyorlar. 

Türkiye’deki bekleme mühleti 3-4 haftaya çıktı!

Iphone 14 Pro, Sahiplerine Çabucak Teslim Edilemeyecek - Yerli Portal

Apple Türkiye’nin internet sitesine baktığımızda; iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max için 3-4 haftalık bekleme müddetini görüyoruz. Gelen son haberler ile birlikte iPhone 14 Pro satın alacak bir tüketicinin 1 aydan fazla beklemesi gerekebileceğini görüyoruz. Fakat standart iPhone 14 için bu türlü bir durum kelam konusu değil.

Apple Türkiye’deki bekleme mühleti şöyle görünüyor:

Iphone 14 Pro, Sahiplerine Çabucak Teslim Edilemeyecek - Yerli Portal

Apple tarafından yapılan açıklamada, çalışanların sağlığına öncelik verildiği ifade ediliyor. Ayrıyeten şirket, fabrikanın yine olağan biçimde çalışabilmesini sağlamak için de temaslarını sürdürüyormuş. Lakin bu uğraşlar bir sonuç verir mi vermez mi bilinmiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz