Ana Sayfa Mobil iPhone 14 Pro’nun Kamerasında Sorun Ortaya Çıktı

iPhone 14 Pro’nun Kamerasında Sorun Ortaya Çıktı

0
iPhone 14 Pro’nun Kamerasında Sorun Ortaya Çıktı

Kullanıcıların heyecanla beklediği iPhone 14 serisi geçtiğimiz günlerde büyük bir aktiflikle tanıtılmıştı. Ülkemizde, en donanımlı modeli 57.199 TL’den satışa sunulacak olan iPhone 14 modelleri, Apple’ın internet sitesinden ön sipariş ile satın alınabilir olmuştu. Ayrıyeten yeni işletim sistemi iOS 16’da geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı.

Apple’ın yeni modelleri ortasında en çok dikkat çeken modeli iPhone 14 Pro ailesi olmuştu. Şirketin tarihinde birinci sefer delikli ekran dizaynını bu modelinde tercih etmişti. iPhone 14 Pro satışa sunulmadan evvel 48 MP’lik kamerasıyla çekilen fotoğrafların, telefonda ne kadar yer kaplayacağı da gündem olmuştu. Kamerası, tasarımı ile gündemden düşmeyen model yeni bir sıkıntıyla gündeme gelmiş durumda.

Instagram, TikTok ve Snapchat üzere uygulamalarda kamera titriyor

Yukarıdaki görüntüde da görebileceğiniz üzere birtakım iPhone 14 Pro kullanıcıları Snapchat, Instagram ve TikTok üzere üçüncü taraf uygulamaları kullanarak fotoğraf ve görüntü çekmek istedikleri vakit epey şaşırtan bir imajla karşılaşıyor. Uygulamalarda kamera açıldığında kamera titriyor, sallanıyor ve hatta değişik sesler bile çıkarıyor.

Bu sıkıntıyla karşı karşıya kalan pek çok kullanıcı Twitter ve Reddit üzere toplumsal medya uygulamalarında yaşadıkları sorunu lisana getirdi. Uygulamayı açtıklarında kameranın denetimsiz formda sallandığını ve titrediğini belirten kullanıcılar, telefonun kendi kamera uygulamasını açtıklarında rastgele bir problemle karşılaşmadıklarını söylüyorlar.

Yalnızca Instagram, TikTok üzere uygulamaların kamerasında görülen bu sorunun nedeninin bir tıp yazılımsal hatadan kaynaklanmış olabileceği düşünülüyor. Mevzu ile ilgili Apple ya da uygulamalardan rastgele bir açıklama yapılmadı. Bahsin uzmanlarına nazaran bu tıp yanlışların düzeltilmesi için uygulamaların yeni bir güncelleme yapması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz