Ana Sayfa Mobil iPhone 16 selefi ile birebir dizayna sahip olacak

iPhone 16 selefi ile birebir dizayna sahip olacak

0
iPhone 16 selefi ile birebir dizayna sahip olacak

Apple, geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 15 serisini tanıttıktan kısa bir müddet sonra, her zamanki üzere dikkatler çabucak bir sonraki modele, yani iPhone 16’ya yöneldi. Bu yeni akıllı telefon hakkında şimdiden birçok bilgi sızmaya başladı. Örneğin, iPhone 16’da yer alacak A18 Pro‘nun Geekbench 6 skoru üzere bahisler gündemde. Lakin tüm haberler olumlu değil. Ming-Chi Kuo‘ya nazaran, iPhone 16’da kıymetli bir tasarım değişikliği beklenmiyor, tek yenilik ise fotoğraf çekme butonunda olacak.

Apple eserleriyle ilgili gerçek varsayımlarıyla tanınan tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo, şirketin gelecekteki adımlarını sık sık öngörüyor. Kuo’nun son tahlili, iPhone 16 serisinin “önemli tasarım değişiklikleri” sergilemeyeceğini gösteriyor. Kuo, “Apple’ın 2025 yılına kadar kıymetli tasarım değişikliklerine sahip yeni iPhone modellerini ve daha kapsamlı/ayrıcalıklı GenAI ekosistemini/uygulamalarını piyasaya sürmesi beklenmiyor” biçiminde bir blog yazısında belirtti.

iPhone 16 selefi ile birebir dizayna sahip olacak

Apple, tasarım konusunda dengeli bir çizgi izlemesiyle biliniyor ve bu durum vakit zaman firmanın emsal telefonları tekrar tekrar piyasaya sürdüğü istikametinde tenkitlere neden oluyor. iPhone 15 ve iPhone Plus’ta Dynamic Island’ın tanıtılması bu cins tenkitlerin odağını değiştirdi. Lakin Kuo’nun tezleri doğruysa, şirket yeniden tenkitlere maruz kalabilir zira tek kıymetli değişiklik “fotoğraf çekme” butonunun eklenmesi üzere görünüyor.

Yakında tanıtılacak olan bu buton, iPhone‘a değerli bir yenilik getirecek. Şirketin kısa mühlet evvel sessiz butona misyon atama imkanı tanıyan bir aksiyon butonu tanıttığını biliyorsunuz. Artık ise fotoğraf ve görüntü meraklıları için değerli bir gelişme olacak çekim butonu geliyor.

Raporlara nazaran, kullanıcılar bu butonla Kamera uygulamasında sol ve sağa kaydırarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilecek, hafif bir basınçla odaklanabilecek ve daha güçlü bir basınçla görüntü kaydına başlayabilecek. Lakin bu bilgilerin şimdi resmi olarak doğrulanmadığını belirtmek kıymetli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz