Ana Sayfa Mobil iPhone kullanıcılarına virüs tehdidi!

iPhone kullanıcılarına virüs tehdidi!

0
iPhone kullanıcılarına virüs tehdidi!

Yeni bir siber tehdit keşfedildi: GoldPickaxe virüsü, daha evvel sadece Android aygıtları etkileyen bir trojanın gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor ve artık iOS dahil olmak üzere tüm işletim sistemlerini gaye alıyor. Bu virüs, bilhassa yüz tanıma datalarını ele geçirerek banka hesaplarınızı riske atıyor. Toplumsal mühendislik tekniklerini kullanarak banka hesaplarına sızabilen GoldPickaxe.iOS virüsünün Vietnam ve Tayland başta olmak üzere çeşitli bölgelerde yaygın olduğu belirtiliyor. ABD’den başlayarak başka bölgelere de yayılması bekleniyor.

Android ve iOS kullanıcılarının bilinmeyen kaynaklardan uygulama yahut belge indirmemeleri kıymetle tavsiye ediliyor.

iPhone kullanıcılarına virüs tehdidi!

Son günlerde ortaya çıkan yeni virüsler, kişisel bilgilerinizin çalınmasına yol açabilir. Akıllı telefonunuzu korumak için gerekli tedbirleri almak büyük ehemmiyet taşıyor.

Kullanıcıların güvenliği için, bilhassa banka hesap bilgileri üzere kritik bilgilere erişimi olan uygulamalara karşı dikkatli olmaları gerekiyor. Güvenlik uzmanları, bu çeşit tehditlere karşı sürekli şimdiki güvenlik yazılımları kullanılmasını ve nizamlı olarak güvenlik denetimleri yapılmasını öneriyor. Ayrıyeten, kuşkulu ilişkilere tıklamamak ve sadece emniyetli kaynaklardan indirme yapmak, siber güvenliğinizi artırmada kıymetli adımlar ortasında yer alıyor. Bu çeşit siber tehditler, şahsî bilgilerin yanı sıra finansal güvenliğinizi de tehlikeye atabilir, bu yüzden her türlü tedbiri almakta yarar var.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz