Ana Sayfa Yaşam İran Televizyonu Protestocuların Siber Saldırısına Uğradı

İran Televizyonu Protestocuların Siber Saldırısına Uğradı

0
İran Televizyonu Protestocuların Siber Saldırısına Uğradı

İran’da bildiğiniz üzere belli bir müddettir halkın, bilhassa de bayanların rejime karşı direndiği protestolar sürmekte. Mahsa Amini’nin ahlak polisleri tarafından yaşadığı makûs muamele sonucu hayatını kaybetmesi üzerine İran başta olmak üzere dünya genelinde protestolar yapılmaya devam ediyor. Dünyanın büyük bir ilgiyle takip ettiği protestolarda geçtiğimiz gün protestocu bir küme, İran devlet televizyonunu hackleyerek bir görüntü paylaştı.

İran devlet televizyonunda ülkenin başkanı hakkında yapılan bir haber sırasında yayın kesildi. Akabinde protestocu bir kişi ekrana maske ile çıkıp kendilerini tanıttı ve propagandasını yaptı. Gelin görüntüyü izleyelim ve ayrıntılara birlikte göz atalım.

Hacker, İran’ın önderine karşı propagandasını yaptı ve halkın kendilerine katılmasını istedi.

İran’ın devlet televizyonunda yapılan yayının kesilmesinin akabinde kendilerine Ali’nin Adaleti ismini veren bir küme, İran’da başlayan protestolarda halkın kendilerinden taraf tutmaları için davette bulundu ve İran başkanına karşı propaganda yaptı.

Videodaki yazıların birinde ‘Bize katılın ve bizimle yükselin’, başkasında ise ‘gençlerimizin kanı pençelerinizden süzülüyor’ deniyor. Propaganda görüntüsü ekranda çok kısa bir müddetliğine kaldı ve devlet televizyonu tarafından çabucak kesildi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz