Ana Sayfa Yaşam Kanye West’in Yeni Planı Ortaya Çıktı: Kendi Kentini Kuracak

Kanye West’in Yeni Planı Ortaya Çıktı: Kendi Kentini Kuracak

0
Kanye West’in Yeni Planı Ortaya Çıktı: Kendi Kentini Kuracak

Zaman vakit sanatkarların birtakım projeleri alışılmışın epey dışında olabiliyor. Bu projelerden biri de ABD’li Kayne West’in Yecosystem olarak isimlendirilen küçük, kendi kendine yetebilen kentleri oldu. 

West’in kendi küçük “evrenini” kurma planının aslında yıllardır geliştirme sürecinde olduğu belirtiliyor. Kaynaklara nazaran kendi kendine yetebilen bu küçük kentler, West’in markasına sahip meskenlerden oluşacak, dükkanlar tıpkı markayı taşıyacak, eserlerin üzerinde bile Yecosystem markası bulunacak.

West’in hayali üç küçük kent kurmak

Kanye West’in Yeni Planı Ortaya Çıktı: Kendi Kentini Kuracak - Yerli Portal

West’in hayali aslında ABD çapında üç küçük komünite kurmak. Her ne kadar Türkiye koşullarında bu fikir bize uzak olsa da, ABD’de hali hazırda bizdeki sitelerin gelişmiş versiyonu diyebileceğimiz kapalı komüniteler bulunuyor. West’in dışında Steve Jobs, Elon Musk ve Jeff Bezos üzere isimlerin de emsal planları bulunuyordu. 

Kaynaklara nazaran West bu fikirde epey kararlı. Hatta pek çok tedarikçi ile olan görüşmeler tamamlanmış durumda. O denli ki birinci topluluğun kapıları önümüzdeki ay kapılarını konut sahiplerine açabilir.

West’in kuracağı kentlerin isimleri ileride değişebilir.

Kanye West’in Yeni Planı Ortaya Çıktı: Kendi Kentini Kuracak - Yerli Portal

Yeni ömür alanlarının ismi ise genel olarak Yceosystem olarak isimlendirilecek. Çünkü West’in takımı şimdiden bir e-posta sunucusuyla birlikte alan ismini da kaydettirmiş durumda. Elbette ki bu isim vakit içerisinde değişebilir, çünkü West sık sık son anda karar değiştirebilmesiyle tanınıyor. Aslında takımın kaydettirdiği öteki isimler arasında Yzyverse, Yxyverse ve Yeezyverse de bulunuyor.

West, eylül ayının ortalarında yaptığı açıklamalarda kendi kalesini kurmak istediğini tabir ederken, Gap ile ortasındaki uzaklıktan de bahsetmeyi ihmal etmemişti. Bunun nedeni olarak da dizaynlarının müsaadesiz kullanılmasını göstermişti. West için de benzeri savlar bulunuyordu. Artık kendi topluluğu ve kendi markası ile West’in nasıl hareket edeceği merak ediliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz