Ana Sayfa Yaşam KYK Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu

KYK Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu

0
KYK Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu

Geçtiğimiz 1 aydır tüm Türk gençliğinin gündeminde Kredi ve Yurtlar Kurumu kredisine eklenen enflasyon faizi var. Daha evvel sizlere KYK kredisinin geri ödemesini sorgulattıklarında karşılarına aldıkları paranın katbekat fazlası çıkan insanların toplumsal medyada verdikleri reaksiyonları burada derlemiştik.

Çok uzun müddettir halkın gündeminde olan bu husus, bir müddet sonra siyasalların de lisanına taşınmaya başladı. Toplumsal medyada yapılan binlerce paylaşım sonrası bugün açıklanan karar ile birlikte KYK kredilerinin geri ödemesinde, alan kişinin yalnızca ana paradan mesul olacağı katılaştı. Pekala her şey nasıl gelişti? Gelin toplumsal medyanın zafer hikâyesine bakalım.

Halk, geçtiğimiz 1 aydır KYK kredisi borçlarına eklenen faizden yakınıyordu

Kyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli Portal

Sosyal medyada birçok insan aldığı KYK kredisinin geri ödemesindeki faizleri görünce şoke olmuştu. 37.400 TL KYK kredisine imza atan bir vatandaş, ‘Enflasyon Farkı Toplam Tutarı’nın neredeyse 92.000 TL olduğunu görmüştü. Tek o da değildi, onun üzere milyonlarca üniversiteli, tıpkı sıkıntıdan toplumsal medyada yakınıyordu.

Belirli bir müddet yetkililer sessiz kaldı. Daha sonra siyasalların ve ünlülerin de dahil olmasıyla süreç hızlandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı bir konuşmada ‘KYK kredilerinin geri ödemesiyle alakalı yeni bir düzenleme yaptıklarını, hiçbir Türk gencini mağdur etmeyeceklerini’ söylemişti. Siyasilerden bu karara en çok tesiri olan isimlerden biri de CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu olmuş ve “Faizli KYK borçlarınızı ödemeyin!” demişti.

En sonunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen kabine toplantısının akabinde yaptığı açıklamada KYK kredilerinin geri ödemesindeki faiz ve enflasyon farkının ortadan kaldırıldığını, borçluların yalnızca ana parayı ödeyeceklerini duyurdu.

Tabii bu durum daha evvelce KYK kredilerini faiziyle geri ödeyen insanları kızdırdı. O bahiste ne yapılacağı bilinmez lakin şu an için önümüze bakmakta yarar var. Biz size KYK borcu faizlerinin silinmesine gelen yansıları derleyelim, siz de onlara baktıktan sonra fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşın.

KYK borcundaki faiz ve enflasyon farkının kaldırılmasına toplumsal medyadan gelen yansılar:

Kyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli Portal

Kyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli PortalKyk Borçlarının Faizlerinin Silinmesi Gündem Oldu - Yerli Portal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz