Ana Sayfa Sinema Madame Web’in yıldızı Dakota Johnson, sinema hakkında konuştu

Madame Web’in yıldızı Dakota Johnson, sinema hakkında konuştu

0
Madame Web’in yıldızı Dakota Johnson, sinema hakkında konuştu

Sony Pictures’ın merakla beklenen Marvel sineması Madame Web’in başrol oyuncusu Dakota Johnson, mavi ekran karşısında çekim yapmanın kendisi için adeta bir mecnunluk olduğunu itiraf etti. Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda, Johnson, bilhassa SJ Clarkson’ın direktörlüğüne duyduğu inanç sayesinde bu şiddetli sürecin üstesinden geldiğini belirtti.

Dakota Johnson, daha evvel hiç mavi ekran kullanılarak özel efektlerle dolu bir sinemada yer almadığını ve bu sürecin performansını sorgulamasına neden olduğunu açıkladı. Johnson, “Hiçbir vakit mavi bir ekranın önünde, geçersiz patlamaların olduğu ve birinin ‘Patlama!’ diye bağırdığı bir sinemada rol almadım. Bu benim için büsbütün çılgıncaydı. ‘Bu uygun olacak mı, emin değilim! Umarım uygun bir iş çıkarmışımdır!’ diye düşündüm,” dedi. Lakin, çekimler boyunca direktörle tertipli olarak irtibat halinde kaldığını ve Clarkson’ın bu sinemaya gözünü dikip çok çalıştığını vurguladı.

Johnson, Madame Web karakterini canlandırmaya başlamadan evvel projeye katılmak konusunda tereddütler yaşadığını itiraf etti. Karakter hakkında daha fazla bilgi edindikten sonra, Cassandra Webb karakterini, çizgi romanlarda ekseriyetle yaşlı bir mistik olarak tasvir edilse de, canlandırmaya karar verdi. Johnson, “Bu senaryoyu aldığımda, ‘Ben bir üstün kahraman olabilir miyim, emin değilim’ diye düşündüm. Onun güçlerine biraz şaşırdım. ‘Aklı üstün gücü olan genç bir bayanı görmek isterdim,’ dedim,” biçiminde konuştu.

2022’de Johnson’ın takıma katılacağı konuşulmaya başlandı ve daha sonra Madame Web’in başrolü için resmi olarak imza attı. Karakteri anlamak ve performansını sergilemek için gereken yetenekleri geliştirmenin kendisine sunduğu zorluğu sevdiğini belirten Johnson, ayrıyeten dublör sürüş işinde yetenekli olduğunu keşfetti. “Dublör sürüş çalışması yapma talihim oldu ve epeyce güzel olduğumu gördüm! Otomobille nitekim çılgın şeyler yapabilirim. Bir ambulans sürdüm. Bir taksi sürdüm. Sinemada her şeyi sürdüm – bir binadan havaya uçup uçmaktan diğer. Bunun dışında, ‘Dikkat et, Tom Cruise,’ diyorum,” diye ekledi.

Madame Web sinemasında Sydney Sweeney, Julia Carpenter/Spider-Woman rolünde ve Tahar Rahim, Spider-Man gibisi berbat adam Ezekiel “Zeke” Sims rolünde yer alıyor. Celeste O’Connor, Mattie Franklin/Spider-Woman olarak ve Isabela Merced ise Anya Corazon/Araña olarak kamera karşısına geçecek. Sinema, bu Şubat ayında sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz