Ana Sayfa Yaşam Martı ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik!

Martı ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik!

0
Martı ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik!

2019 yılında kurulan ve elektrikli scooter kiralama teşebbüsü Martı, kısa müddette süratle büyüyerek ülkenin en büyük teşebbüslerinden biri haline gelmeyi başarmıştı. Şirket, geçtiğimiz günlerde ise en yeni hizmeti TAG’ı (Tek Araçla Gidelim) duyurmuştu. İsminden de anlaşılabileceği üzere TAG, birebir istikamete gidecek bireylerin birlikte seyahat etmesini sağlamayı amaçlıyor. Araç yoğunluğunu ve hava kirliliğini azaltmak için çıkarıldığı belirtilen bu hizmette kullanıcılar, Martı TAG yoluyla şoför tarafından belirlenen muhakkak fiyatlar karşılığında bir arada seyahat yapabiliyor.

Martı’nın rastgele bir fiyat yahut kurul almayacağını belirttiğ, TAG hizmetinin duyurusunun akabinde ise taksiciler ve Martı ortasında son günlerde kimi gerginlikler yaşanmaya başladı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, şirketi ‘korsancılık’ ile suçlarken, Martı kurucusu ve CEO’su Oğuz Alper Öktem’den yanıt geldi. Gelin daima birlikte son günlerde yaşananlara birlikte göz atalım.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Martı hakkında yasal süreç başlattığını açıkladı

Martı Ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik! - Yerli Portal

Geçtiğimiz günlerde kimi taksiciler toplumsal medya üzerinden Martı’nın TAG teşebbüsüne reaksiyon gösteren paylaşımlarda bulundu. Teşebbüs ‘korsan’ taksicilik ve emeğe taş koymak ile suçlanırken, CEO Öktem, TAG’ın yolcu nakliyeciliği hizmeti olmadığını ve gelir elde eden bir ticari faaliyet olmadığını aktardı.

Martı Ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik! - Yerli Portal

Sonrasında ise İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’ndan (İTEO) bir açıklama geldi. Toplumsal medya üzerinden yapılan bir paylaşımda, tekrar ‘korsancılık’ tezleri yer aldı. İTEO bu paylaşımda; Martı hakkında yasal işlemlerin başlatıldığını ve bütün resmi kurumlara iptali için gerekli teşebbüslerde bulunulduğunu tabir etti.

Martı Ve Taksiciler Ortasında Büyük Gerginlik! - Yerli Portal

Ayrıca İTEO lideri Eyüp Aksu da misal bir paylaşımda bulundu. Öktem, buna da Instagram’dan yaptığı bir paylaşımla karşılık verdi. 

Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem, İTEO liderine sert çıktı

Martı CEO’su Oğuz Alper Öktem, bugün ise Twitter hesabı üzerinden hususla ilgili bir görüntü paylaştı. ‘Tehdide cevap’ tabirleriyle paylaşılan görüntüde ünlü teşebbüsçü, İTEO lideri Eyüp Aksu’ya sert çıkarak son vakitlerde yaşananlara değindi. Öktem taksicilere de seslenirken TAG ile karşımıza çıkan carpool (otomobil paylaşımı) hizmetinin yurt dışında da uzun müddettir kullanıldığını ekledi. Kısa müddette toplumsal medyada gündem olan görüntünün tamamına üstten ulaşabilirsiniz.

Peki siz iki taraf ortasındaki bu tartışma hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz