Ana Sayfa Mobil Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

0
Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Bu stratejik değişiklik, teknoloji dünyasında yeni bir devrin başlangıcı olarak görülüyor ve Meizu’nun gelecekte nasıl bir yenilik getireceği merak konusu haline geliyor.

Meizu Teknoloji, akıllı telefon piyasasından çekildiğini duyurdu. Araba üreticisi Geely tarafından sahip olunan şirket, yapay zekanın geleceğin teknolojisi olduğunu ve bütün kaynaklarını “Yapay Zeka’ya All in” yapacaklarını belirtti. Weibo üzerinden yapılan bir paylaşıma nazaran, FlymeOS grubu, küresel olarak kullanılabilir büyük lisan modeli (LLM) Open AI üzere yeni yapay zeka terminal aygıtları üzerinde çalışmak üzere tekrar yapılandırılacak.

Meizu akıllı telefon işini bırakıyor, tüm kaynaklarını yapay zekaya aktarıyor

Meizu, Flyme Auto – Geely tarafından üretilen araçlar için bir cümbüş sistemi duyurduğunda, çoklu terminal tecrübesinin temellerini atmıştı. Bu sistem, Polestar ve Lotus üzere markaları içeriyor ve FlymeOS 10 aygıtlarıyla, örneğin Meizu 20 ve Meizu 21 amiral gemileriyle problemsiz bir biçimde irtibat kuruyor.

Xingji Meizu Grubu’nun Lideri ve CEO’su Shen Ziyu’ya nazaran, akıllı telefon kullanıcılarının yeni bir telefona geçişi ortalama 51 ay, yani 4 yıldan fazla sürüyor. Eklenen şirketler artık pürüzsüzlük, fotoğrafçılık ve yazılım özellikleri açısından karşılaştırılabilir performans sunuyor. Bu yüzden Meizu 21 Pro, Meizu 22 ve Meizu 23 serisi olmayacak. Yapay zeka çağı için özel olarak tasarlanmış yeni bir taşınabilir işletim sistemi 2024’te piyasaya sürülecek ve birinci yapay zeka dayanaklı donanım eseri de bu yılın sonunda piyasaya sürülecek. Mevcut akıllı telefonlar için dayanak, Çin’deki çevrimdışı mağazalara erişim dahil olmak üzere devam edecek. Şirketin son birkaç yıldır memleketler arası sahnede bulunmaması nedeniyle yurt dışındaki aygıtlar için dayanak konusunda bir bilgi verilmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz