Ana Sayfa Otomobil Mercedes-AMG’nin Araba Izgarasından İlham Alan Hoparlörü

Mercedes-AMG’nin Araba Izgarasından İlham Alan Hoparlörü

0
Mercedes-AMG’nin Araba Izgarasından İlham Alan Hoparlörü

Otomotiv devleri son yıllarda, kendi markalarını taşıyan pek çok eserin müşterilerden ağır ilgi gördüğünü keşfetmiş durumda. Geçmişte sadece kimi müşterilere ya da firma çalışanlarına yönelik olarak üretilen şeyleri artık satın almak mümkün.

Hemen her araba üreticisi artık bu pastadan pay almak için farklı eserleri tanıtıyor. Bu eserlerin en sonuncusu ise Mercedes-AMG’nin ses kabini.

Otomobilin ızgarası değil, hoparlör

()

Ses kabinine baktığımızda birinci dikkat çeken özelliği natürel ki önünde yer alan Mercedes logosu. Logonun üzerinde bulunduğu ön panel ise Mercedes-AMG GT serisinde gördüğümüz ikonik ön ızgarayla neredeyse birebir tıpkı gözüküyor.

İtalya’da Modena’daki IXOOST, hali hazırda muhteşem araba temalı ses sistemleri dizaynındaki başarısıyla biliniyor. Firma artık de yeni Mercedes-AMG ses kabininin altına imzasını atmış durumda. Tıpkı arabalar üzere karbon fiber kullanılarak geliştirilen kabin bu nedenle hayli hafif lakin güçlü bir yapıya sahip.

Mümkün olduğunca şık bir halde üretilen bu ses kabinleri birebir vakitte el imali. Her ne kadar birinci olarak ızgara yapısı dikkat çekse de, üst kısımda yer alan hava kanalları da GT Black Series modellerinde gördüğümüz hava kanallarıyla büyük benzerlik gösteriyor. Art kısmında ise içinde ses çıkışlarının olduğu, kabloları bağlayabileceğimiz bir egzoz yapısı göze çarpıyor.

Öte yandan aygıt sadece hoş gözükmekle kalmıyor, kaliteli ses de veriyor. Ses kabininin içinde bir çift 6 inçlik subwoofer ve bir inçlik daha küçük hoparlörler yer alıyor. Böylelikle çok kanallı sesi daha yeterli duyabilmemiz mümkün oluyor. Ayrıyeten sesler de daha berrak geliyor.

Mercedes-AMG yakın vakitte da AMG serisinin yeni ofis sandalyesini tanıtmıştı. Aygıtın tartısı ise yaklaşık 11 kilogram.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz