Ana Sayfa Oyun Metal Gear Solid: Master Collection inceleme

Metal Gear Solid: Master Collection inceleme

0
Metal Gear Solid: Master Collection inceleme

Hideo Kojima’nın efsane serisi Metal Gear Solid birinci çıkışını 1998 yılında yaptığından, seriyi en baştan  oynamak isteyen pek çok oyuncu maalesef bu isteklerini gerçekleştiremiyordu. İşte hem bu oyun severlerin taleplerine karşılık vermek, hem de nostalji yapmak isteyen oyuncular için Metal Gear Solid: Master Collection Version’u yayınladı ve pek de kötü bir iş yapmadı.

Metal Gear Solid: Master Collection Inceleme - Yerli Portal

Metal Gear Solid: Master Collection Vol.1 içerisinde birinci 3 Metal Gear Solid oyununun yanı sıra birinci oyun için çıkan VR Missions/Special Missions paketleri, her üç oyunun hikayesi ile karakterlerine dair detaylı bilgilerin yer aldığı Screenplay Book ve Master Book içerikleri yer almakta.

Metal Gear Solid: Master Collection Inceleme - Yerli Portal

Metal Gear Solid: Master Collection inceleme

Serinin 2. Ve 3. Oyunu HD ve orjinal versiyonlarıyla pakette yer alırken, birinci oyun sırf orjinal haliyle pakette yer alıyor. Az evvel de dediğim üzere seriyi baştan oynamak isteyenler için çok hoş düşünülmüş bir paket, lakin 1998’de çıkan bir oyunun el değmeden oyuncular ile buluşturulması açıkçası pek hoşuma gitmedi. Konami yerinde olsam birinci oyunu bugünkü oyun motorları ve oynanış mekanikleri ile tekrar geliştirerek piyasaya sürerdim. Bu türlü düşünen biri için açıkçası PS1 çağından gelen bir oyun ile karşılaşmış olmak pek güzel olmadı. Bu durum hem de şayet bir hardcore oyuncu değilseniz paketin size hitap etmesini engelliyor. Çünkü eskimiş grafiklerin yanı sıra, çağın gerisindeki denetimler de oynanışı bir oldukça güçleştiriyor.

Metal Gear Solid: Master Collection Inceleme - Yerli Portal

Metal Gear Solid’i baştan oynamak isteyenler, emulatör vs. üzere ek programlarla uğraşmak istemiyorsa, pakete göz atabilirler, fakat Konami’nin eldeki oyunlarını tek bir çatı altında birleştirerek yayınladığı bir paket için Master Collection ibaresinin fazla savlı olduğu da bir gerçek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz