Ana Sayfa Sinema Netflix, Kullanıcılarından Parmak İzi İstemeye Başlayabilir!

Netflix, Kullanıcılarından Parmak İzi İstemeye Başlayabilir!

0
Netflix, Kullanıcılarından Parmak İzi İstemeye Başlayabilir!

Bildiğiniz üzere bir müddettir dünyanın en büyük dizi ve sinema platformlarından biri olan Netflix’in hesap paylaşımına mani olmak için çeşitli yaptırımlar uygulayacağını konuşuyorduk. Hatta 3 gün evvel Netflix, şifre paylaşımını kaldıracağı tarihi de açıklamıştı.

Şimdi yeni bir teze nazaran Netflix’in hesap paylaşımını engellemek için uygulayacağı yaptırımlardan biri, kullanıcılardan parmak izi istemek olacak. Gelin söylentinin ayrıntılarına daima bir arada göz atalım.

Netflix, hesaba girerken kullanıcılardan artık parmak izi isteyecek argümanı:

Netflix, Kullanıcılarından Parmak İzi İstemeye Başlayabilir! - Yerli Portal

CCS Insight’ın baş analisti Ben Wood, Netflix’in kullanıcılardan parola paylaşımını kısıtlamak için parmak izlerini okutmalarını yahut yüz tanımayı kullanmasını isteyebileceğini öngörüyor. Bu akıllı telefonlarda ve tabletlerde mümkün, pekala bilgisayarlar yahut televizyonlarda parmak izi nasıl isteyebilirler?

Burada da analist Wood’un öngörüsüne nazaran Netflix, bilgisayar yahut televizyondan Netflix’e girmek istediğinizde parmak izi yahut yüz tarama sensörü olan bir akıllı telefonunuza bildirim gönderecek ve sizin nitekim orada olduğunuzu, bu yollarla kanıtlamanızı isteyecek.

Sizce de Netflix, bu hesap paylaşımını kısıtlama işini biraz abartmıyor mu? Çünkü kendileri vaktinde hesap paylaşımını öven Twitter paylaşımları bile yapmışlardı. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz