Ana Sayfa Sinema Netflix’in ‘Ücretli Şifre Paylaşımı’ Testleri Kaosla Başladı

Netflix’in ‘Ücretli Şifre Paylaşımı’ Testleri Kaosla Başladı

0
Netflix’in ‘Ücretli Şifre Paylaşımı’ Testleri Kaosla Başladı

Netflix, geçtiğimiz haftalarda son 10 yılı aşkın müddettir ilk kere abone kaybı yaşadığını açıkladıktan sonra pek çok farklı tedbire imza atmıştı. Projelerini iptal eden, siyasetini değiştiren ve reklamlı ve daha ucuz bir abonelik paketi getireceğini duyuran platform, en çok da fiyatlı şifre paylaşımı özelliğiyle gündeme gelmişti.

Birden fazla kişinin tek bir üyelikten Netflix’i kullanmasını engelleyecek ve yeni üye eklemeyi fiyatlı hale getirecek olan özellik, dünyanın çeşitli bölgelerinde test edilmeye başladı. Peru’da başlayan testlerdeyse kullanıcılar kimi karışıklıklar yaşadı. Mart ayında başlayan testler hakkında yeni ortaya çıkan bilgiler, kullanıcıların ek fiyat hakkında bilgilendirilmemesi üzere sorunları gün ışığına çıkardı.

Kullanıcılar bilgilendirilmedi, özellik yayınlansa da yeni üyelikler açılmaya devam etti:

Netflix'In 'Ücretli Şifre Paylaşımı' Testleri Kaosla Başladı - Yerli Portal

Rest of World tarafından ortaya çıkarılan bilgilere nazaran Netflix, özelliği Peru’da etkinleştirdikten sonra büyük bir karışıklığa yol açtı. Kullanıcıların birçoğu, yaşanan bu değişiklik hakkında Netflix’ten herhangi bir bilgilendirici e-posta ya da bildirim almadı. Bununla birlikte kimi kullanıcılar, özellik gelmesine karşın platformu hala eskisi üzere kullanmaya devam ettiklerini bildirdi.

Kullanıcıların geri dönüşüne nazaran Netflix özelliği etkinleştirdikten sonra kimileri Netflix’in ihtarlarını es geçip ücretsiz bir biçimde üye oluşturmaya devam etti, kimileri da bu özellik hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan hesap paylaşımını sürdürdü ve hiçbir sorun yaşamadı. Hasılı özellik, Peru’da etkinleştirilmiş olsa da şu anlık problemli ve kaos yaratan bir çıkış yaptı.

Netflix’in yeni özelliği kapsamında hesaplara yeni bir üye eklemek isteyen abonelerin kendi meskenleri dışındaki her yeni üye başına 2,99 dolar ücret ödemeleri gerekecek. Elbetteki bu fiyat, ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz