Ana Sayfa Yazılım NVIDIA, FPS’inizi Arşa Çıkaracak DLSS 3.0’ı Tanıttı

NVIDIA, FPS’inizi Arşa Çıkaracak DLSS 3.0’ı Tanıttı

0
NVIDIA, FPS’inizi Arşa Çıkaracak DLSS 3.0’ı Tanıttı

NVIDIA, bugün yaptığı aktiflikte yeni ekran kartları RTX 4080 ve 4090’ı tanıttı. Ekran kartı konusunda bir ihtilal olarak nitelendiren bu ekran kartları, sahip oldukları üstün performanslarına ek olarak birçok gelişmiş teknoloji ile birlikte geliyor.

Bu teknolojilerden tahminen de en kıymetli olanlarından birisi ise RTX 2000 serisi ile oyuncuların hayatına giren ve RTX 4000 serisi ile çok daha geliştirilen DLSS teknoloji. Bu teknoloji sayesinde yıllar geçse bile pek çok oyunu yüksek FPS ile oynayabileceksiniz.

Oyunlarda FPS’iniz tavan yapacak

NVIDIA, tanıttığı DLSS 3.0 teknolojisinin bir evvelki ekran kartı serisi olan RTX 3000 serisindeki DLSS 2.0’dan neredeyse 2 kat daha performanslı olduğunu açıkladı. Bu fark sayesinde ekran kartınızın üzerinde yıllar geçse bile yeniden de yüksek FPS bedelleriyle oyun oynayabileceksiniz.

Etkinlikte yapılan gösterimde 55-65 FPS arasında kıymetlerde oynanan Microsoft Flight Simulator, DLSS 3.0 açıkken tam 135 FPS ile oynanabiliyordu. Yeniden tıpkı formda Cyberpunk 2077, DLSS kapalıyken 22 FPS ile oynanırken, DLSS 2.0 teknoloji ile 62 FPS ve DLSS 3.0 ile de tamı tamına 93 FPS’e çıkabiliyor.

DLSS 3.0, halihazırda RTX 3000 serisi kartlarda kullanılan DLSS 2.0’ın uyumlu olduğu tüm oyunlarda kullanılabilecek. Hatta NVIDIA, şimdiden 35’den fazla AAA imal için DLSS 3.0 takviyesini getirdi bile.

Tabii ki bu DLSS 3.0 teknolojisinin sadece RTX 4000 serisi ekran kartlarında olacağını hatırlatmak gerek. Lakin kasım ayında satışa sunulacak olan ekran kartları, oyuncuları uzun bir mühlet ekran kartı yenilemekten kurtaracak üzere görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz