Ana Sayfa Yazılım OneDrive, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

OneDrive, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

0
OneDrive, Yeni Tasarım ve Özelliklere Kavuşuyor

Fiziksel depolamanın günden güne yerini almaya devam eden bulut depolama platformlarından OneDrive, geçtiğimiz gün 15. yılını kutladı. Microsoft tarafından geliştirilen ve Windows işletim sistemli bilgisayarlarda yerleşik olarak bulunan OneDrive, 15. yaşına özel yeni bir dizayna ve yeni özelliklere kavuştu.

Microsoft, platformunun özel günü için ‘OneDrive Home’ ismini verdiği yeni bir giriş sayfası oluşturdu. Sayfa, bulut platforma depolanan belgeler ortasında en son kullanılanları ve ilgili belgeleri listeleyerek kullanıcıların evraklarına daha kolay bir formda erişebilmelerini hedefliyor. Doğal OneDrive için yayınlanan tek yenilik yalnızca bununla da sonlu değildi.

OneDrive’a gelen yeni özellikler:

OneDrive Home:

Onedrive, Yeni Tasarım Ve Özelliklere Kavuşuyor - Yerli Portal

Kullanıcılar, yeni giriş sayfası ile depoladıkları yahut erişim müsaadesine sahip oldukları tüm evraklara tek bir sayfa üzerinden ulaşabilecek. Sol menüde Belgelerim, Paylaşılanlar ve Çöp Kutusu üzere klasörlerin yanı sıra çeşitli uygulamalara da süratli erişim ilişkileri sunulacak. Sayfanın ana kısmındaysa evraklar, tümü yahut Word ve Excel belgeleri üzere uygulama özelinde gösterilebilecek.

‘Etkinlikler’ sütunu:

Onedrive, Yeni Tasarım Ve Özelliklere Kavuşuyor - Yerli Portal

Yeni ana sayfa tasarımı, birebir vakitte her belgenin en sağında bulunacak ‘Etkinlikler’ sütununa da yer verecek. Bu sütun, kullanıcılara evraklarda yapılan son hareketleri gösterecek. Kullanıcılar, evraklara yapılan yorumlar, etiketlemeler ve paylaşımlar üzere hareketleri buradan takip edebilecek.

Hızlı erişim kısmı:

Yeni ana sayfanın solunda yer alan süratli erişim kısmı ise kullanıcılara istedikleri belgelere ya da uygulamalara tek tıkla ulaşmalarını sağlayacak. Kullanıcılar, istedikleri evrakları bu kısma sabitleyebilecek.

OneDrive, yalnızca sevdiklerinizle kullanabileceğiniz bir toplumsal platform olabilecek:

Onedrive, Yeni Tasarım Ve Özelliklere Kavuşuyor - Yerli Portal

Microsoft, bu özelliklerin yanı sıra OneDrive’da yalnızca sevdiklerinizle fotoğraf paylaşabileceğiniz, anıların paylaşılmasına odaklanan bir platform da olacak. Kullanıcılar, aile ve arkadaşlarıyla fotoğraflar paylaşabilecek ve bu paylaşımlar bir ana sayfada gözükecek.

OneDrive’ın yeni anasayfa tasarımı önümüzdeki aylarda yayınlanacak olurken, arkadaşlarla ve ailenizle fotoğraf paylaşabileceğiniz özellik geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz