Ana Sayfa Sinema Oppenheimer 7 mükafatla BAFTA 2024’ün doruğunda

Oppenheimer 7 mükafatla BAFTA 2024’ün doruğunda

0
Oppenheimer 7 mükafatla BAFTA 2024’ün doruğunda

Bu muvaffakiyet, sineması sanat ve sinema dünyasında öne çıkaran değerli bir kilometre taşı oldu ve Oppenheimer’ın yaratıcı grubunun ve oyuncularının inanılmaz çalışmalarını taçlandırdı.

2024 BAFTA Sinema Ödülleri’nde Oppenheimer fırtınası esti ve geceyi yedi mükafatla kapattı. En Güzel Sinema, Christopher Nolan’a En Yeterli Direktör, Cillian Murphy’ye En Âlâ Erkek Oyuncu, Robert Downey Jr.’a En Yeterli Yardımcı Erkek Oyuncu, Sinematografi, Kurgu ve Orjinal Müzik kollarında zafer kazanarak, sinema dünyasında büyük bir muvaffakiyet elde etti.

Oppenheimer 7 mükafatla BAFTA 2024’ün zirvesinde

Oppenheimer’ın yanı sıra, Poor Things, The Zone of Interest ve The Holdovers da Londra’daki Royal Şenlik Hall’da düzenlenen merasimde birden fazla ödül kazanan başka sinemalar ortasında yer aldı. David Tennant’ın sunuculuğunu üstlendiği merasimde, Poor Things beş BAFTA ile ikinci sırayı aldı. Emma Stone’a En Güzel Bayan Oyuncu mükafatını getiren sinema, birebir vakitte Kostüm, Makyaj & Saç, Yapım Tasarımı ve Özel Görsel Efektler kısımlarında da ödüllendirildi. The Zone of Interest, Üstün İngiliz Sineması, İngilizce Olmayan En Güzel Sinema ve Ses kısımlarında üç mükafatla üçüncü oldu. Son olarak, The Holdovers ise Da’Vine Joy Randolph’a En Güzel Yardımcı Bayan Oyuncu ve Oyuncu Seçimi kollarında iki ödül kazandırdı.

2024 BAFTA Sinema Ödülleri’ndeki öteki kazananlar ve Robert Downey Jr.’ın zafer konuşmasını, Oppenheimer’daki Lewis Strauss rolüyle ilgili olarak Christopher Nolan’ın “azalan prestijimi diriltebilecek” biçimindeki latifesine atıfta bulunduğu konuşmasını aşağıda bulabilirsiniz. Bu büyük gece, sinema dünyasındaki muvaffakiyetleri ve yaratıcı yetenekleri ön plana çıkaran unutulmaz anlara sahne oldu. Aşağıda geceye ilişkin kısa kısa görüntüler mevcut. Dilerseniz bir göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz