Ana Sayfa Sektörel Oyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft da Yakında Satılabilir

Oyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft da Yakında Satılabilir

0
Oyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft da Yakında Satılabilir

Geçtiğimiz birkaç süreç, oyun dünyası için ziyadesiyle büyük ve sürpriz haberlere yer verdi. Eylül 2021’de Bethesda’yı satın alan Microsoft, Ocak 2022’deyse Activision Blizzard’ı rekor fiyata satın alacağını duyurmuştu. Microsoft’un satın alımı, toplam 68,7 milyar dolara denk geliyordu. Bunun akabinde oyun dünyasının en dev ikinci ismi Sony de karşı atağa geçmişti.

Sony, Microsoft’un satın alma haberinden birkaç gün sonra Destiny ve Halo üzere serilerin gerisindeki isim olan Bungie’yi satın almıştı. Oyun dalında büyük stüdyolar afiyetle şirketler tarafından bünyelerine katılmaya devam ederken, bu haberlerin akabinde gözler Ubisoft ve EA’e çevrilmişti. EA’den bu mevzuda ses olmazken, bugün Ubisoft’tan kimi haberler gelmeye başladı.

Şimdilik yalnızca özel sermaye şirketlerinin ilgisini çekiyor:

Oyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft Da Yakında Satılabilir - Yerli Portal

Bloomberg tarafından paylaşılan habere nazaran Ubisoft, yavaş yavaş birtakım şirketlerin radarına girmeye başladı. Dal kaynaklarından elde edilen bilgilere nazaran şirket için birden fazla özel sermaye şirketi birbiriyle yarışmaya başladı. Bu sermaye şirketleri için Blackstone Inc. ve KKR & Co.’nun ismi geçerken, oyun dünyasının içinden rastgele bir şirketin ismiyse geçmedi.

Bloomberg’in haberi medyaya ‘Microsoft, Ubisoft ile görüşmelere başladı’ üzere yansıyor olsa da Bloomberg, haberinde bu iki şirketten öbür bir şirketi anmadı. Münasebetiyle Ubisoft’un peşinde olan şirketlerin şu anda sadece oyun bölümünde büyük para kaldırmak isteyen özel sermaye şirketlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu şirketler Ubisoft’u satın almaları durumunda kendilerine gelen uygun teklifle şirketi yine satmayı ve kâr elde etmeyi düşünecektir. Bloomberg, Ubisoft’un şu anda rastgele bir şirketle önemli bir görüşme içinde olmadığını da belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz