Ana Sayfa Oyun Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı

Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı

0
Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı

Yılların eskitemediği ve pek çok oyuncuyu bağımsız üretimlerle (indie) tanıştıran oyun olan Papers Please, pek çok oyuncunun gönlünde taht kurmuş durumda. Kolay lakin bağımlılık yapan mekanikleri ve eğlenceli olduğu kadar dramatik olan kıssası ile ilgi odağı olan oyun. Bir devir Steam’in en çok satanları ve Twitch’te en çok izlenenler ortasında yer almıştı.

Geçtiğimiz hafta oyunun imalcisi ve 3909 LLC stüdyosunun kurucusu olan Lucas Pope, Twitter hesabından oyunun mobil sürümünün yolda olduğunu açıklamıştı. Popülerlikten düşen oyunun mobile geleceğinin duyurusunun akabinde Steam’deki satışlarında tekrar artış yaşansa da pek çok oyuncu Papers Please’in taşınabilir sürümünü beklemeye başlamıştı.

Oyun değerli da olsa çıkış yaptı

Papers Please’in Taşınabilir Oyunu Nihayet Çıkış Yaptı - Yerli Portal

Çıktığı periyoda damga vuran oyun, an itibariyle Google Play Store ve App Store’da yerini aldı. Taşınabilir aygıtlara özel olarak yine tasarlanan oyun, mobil aygıtlara uygun denetimler ile bizleri karşılıyor. Oyunu muhtemelen birçok insan biliyordur fakat bilmeyenleriniz için oyuna dair ufak bir özet geçelim:

1982 yılında Arstotzka isimli bir distopik ülkede geçen oyunda bir hudut güvenliği memurusunuz. Bir savaş durumu kelam konusu ve hudut güvenliği çok önemli. Sizin vazifeniz ise her gün hükümetin sizlere gönderdiği yönergelere uyarak ülkeye kimin girip kimin giremeyeceğine karar vermek. Her şeyi hakikat yapıp güzel bir Arstotzka vatandaşı da olabilirsiniz, vicdanınızı dinleyip kurallara uymayabilirsiniz de.

Oyun an itibariyle App Store’da 84,99 TL, Play Store’da ise 88,99 TL fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Oyunun Steam fiyatı ise an itibariyle 18 TL.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz