Ana Sayfa Güncel Peacock’un NFL Wild Card oyunu izleme rekorları kırdı

Peacock’un NFL Wild Card oyunu izleme rekorları kırdı

0
Peacock’un NFL Wild Card oyunu izleme rekorları kırdı

Amerika’da pazar günleri futbol izlemek, halkın en sevdiği geleneklerden biri. Bu geleneğin son örneği, Peacock’un 14 Ocak’ta düzenlediği AFC Wild Card maçıyla ortaya çıktı. NBC ve Comcast’in ortak yaptığı açıklamaya nazaran, Kansas City Chiefs ile Miami Dolphins ortasındaki bu uğraş, Amerika Birleşik Devletleri tarihindeki en çok izlenen canlı yayın olarak kayıtlara geçti. Birinci kez yalnızca çevrimiçi yayınlanan bu playoff maçı, toplamda 27.6 milyon izleyiciye ulaştı.

Peacock, bu canlı yayının, ABD’de tek bir günde gerçekleşen en ağır internet kullanımına neden olduğunu argüman ediyor. İnternet trafiğinin %30’unu bu yayın almış. Lakin bu datalar, Nielsen’in özel süratli ulusal canlı ve tıpkı gün içindeki datalarına dayanıyor. Resmi sayıların 19 Ocak Cuma günü açıklanması bekleniyor.

Peacock’un NFL Wild Card oyunu izleme rekorları kırdı

Soğuk havada stadyumda donmak yerine meskende sıcak bir ortamda maç izlemek pek birçok için uygun bir alternatif olsa da, herkes bu durumdan şad değil. New York Kongre üyesi Pat Ryan, kablo TV’de yayınlanan bir maçı izlemek için ek bir abonelik hizmeti almak zorunda kalmalarından ötürü öfkesini lisana getirdi. Ryan mektubunda, “NFL komisyoneri Roger Goodell ve NBC, güç çalışan Amerikalıların sırtından daha fazla kar elde etmek için ne kadar daha ileri gidebilir?” diye sordu. “Kongre, NFL’e antitröst muafiyeti verirken, bunun taraftarları mağdur etmeyeceği beklentisi içindeydi. Bu açıkça bir yanılgı.”

Maç, Miami ve Kansas City’deki izleyiciler için mahallî NBC temaslarında mevcuttu. Öbür izleyiciler ise Peacock aboneliği almak zorundaydı; aylık abonelik fiyatı 6 dolar olarak belirlenmişti. Peacock’un Wild Card maçını yayınlama planı geçen Mayıs ayında duyurulmuştu ve NBC’nin bu haklar için 110 milyon dolar ödediği bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz