Ana Sayfa Otomobil Peugeot, Yeni SUV Aracı 408’i Resmen Duyurdu

Peugeot, Yeni SUV Aracı 408’i Resmen Duyurdu

0
Peugeot, Yeni SUV Aracı 408’i Resmen Duyurdu

Fransız araba devi Peugeot, yeni SUV ve sedan arabalarıyla piyasadaki hakimiyetini artırmaya devam ederken bugün en sonunda beklenen duyuruyu yaptı. Bir müddettir yepisyeni SUV modeli 408 üzerinde çalıştığı bilinen şirket, yeni Peugeot 408 SUV araba modelini duyurdu. ‘Beklenmeyen’ sloganıyla duyurulan modelden yalnızca bir görsel yayınlandı.

Peugeot, paylaştığı resmi duyurusunda yeni aracının SUV’ların karakteristik kodlarını ve dinamik Fastback silüetini bir ortaya getirdiğini paylaştı. 408’in araba tutkunlarına yönelik bir model olduğunu paylaşan şirket, yeni aracının Haziran 2022’nin sonlarına gerçek tanıtılacağını açıkladı. Peugeot tarafından 408’e dair paylaşılan tek görsel ise şuydu:

Peugeot 408’den gelen resmi manzara:

Peugeot, Yeni Suv Aracı 408'I Resmen Duyurdu - Yerli Portal

Peugeot, 408’den daha fazla görsel paylaşmamış olsa da araç, daha evvel casus fotoğrafçılar tarafından kamuflajıyla görüntülenmişti. Test sırasında görüntülenen Peugeot 408’in epeyce geniş ve heybetli bir yapıya sahip olduğu görülmüştü. Aracın o imgeleri de şu biçimdeydi:

Peugeot, Yeni Suv Aracı 408'I Resmen Duyurdu - Yerli Portal

Peugeot, Yeni Suv Aracı 408'I Resmen Duyurdu - Yerli Portal

Peugeot, en geçtiğimiz yıl 308 Station Wagon modelini duyurmuştu. Bu yıl içinde asfalta ineceği açıklanan aracın tasarımı, piyasadaki başka station wagon tipi modellerden daha keskin ve oturaklı bir imaja sahipti. Peugeot tarafından paylaşılan 408 görselinde 308’de ve başka yeni Peugeot modellerinde görebildiğimiz ızgaraya yeniden rastladık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz