Ana Sayfa Oyun PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı!

PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı!

0
PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı!

{iframe}

Sony‘nin yeni jenerasyon oyun konsolu üzerinde çalıştığı, uzun müddettir biliniyor. Bununla birlikte pek çok kişi de PlayStation 5 modelini heyecanla bekliyor. Modelle ilgili sızıntılar son vakitlerde art arda gelmeye başlamıştı. Tüm bunların akabinde yeni kuşak konsolla ilgili ilk resmi ayrıntılar da Sony tarafından geldi. Sony yaptığı açıklama ile birlikte PlayStation 5 özellikleri hakkında birinci resmi açıklamayı da yapmış oldu.

PlayStation 5 özellikleri ile ilgili açıklama yapıldı : 8K Grafik, SSD ve dahası!

Yeni jenerasyon oyun konsolu hakkında açıklama yapan Mark Cerny, PlayStation 5 hakkında değerli birtakım teknik ayrıntıları verdi. Bu ayrıntılardan birincisi, konsolun üçüncü nesil AMD Ryzen işlemcilerden gücünü alacağı noktasında. Bununla birlikte ekran kartı kısmında ise Işın İzleme özelliğine sahip Radeon Navi yongasına yer verilecek. Bu açıdan baktığımızda performans noktasında tamamen yeni bir donanımla karşılaşacağımızı belirtebiliriz.

Playstation 5 Özellikleri Ile Ilgili Açıklama Yapıldı! - Yerli Portal

Yapılan donanım iyileştirmeleri beraberinde daha yüksek çözünürlük dayanağını de getirecek. PlayStation 5  şayet uyumlu bir monitör kullanırsanız, 8K grafik desteğine sahip olacak. Bununla birlikte yapılan açıklamaya nazaran Sony, PlayStation 5 için 3D ses çalışmalarını da yürütüyor. Evvelki iki konsol ortasında ses konusunda değerli bir fark bulunmazken, yeni konsolla birlikte bu durum farklılık kazanacak.

Söz edilen büyük yeniliklerden birisi de dahili depolama noktasında bulunuyor. Yeni konsolun depolama ünitesi SSD olarak güncellenecek. Bu sayede yükleme süreleri ve kullanım sırasındaki performansta da büyük artışlar yaşanacaktır. Pek çok kişi tarafından merak edilen bir öteki özellik ise yeni konsolun geriye uyumluluk durumu.

Bildiğiniz üzere yeni bir konsol aldığınızda, bilhassa birinci vakitlerde geniş oyun desteği bulmak sıkıntı olabiliyor. PlayStation 5, yeni modelle benzer mimarileri paylaştığı için geriye uyumluluk konusunda dayanağı çok daha kolay hale getiriyor. Bunlarla birlikte yeni konsola ilişkin tanıtım tarihi ve fiyat bilgisi paylaşılmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz