Ana Sayfa Sinema Rings of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı

Rings of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı

0
Rings of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı

Yüzüklerin Efendisi sinemalarında, uzun bir tarihe sahip olan Orta-Dünya’nın kıssasında sırf kısa bir süreç anlatılır. O sinemalardan binlerce yıl öncesi olan İkinci Çağ ise üretimde sadece bir anının anlatımında kendine küçük bir yer bulan bir efsane durumundadır. Amazon Prime Video artık bizi İkinci Çağ’a götürecek. 

Harcanan paradan oyuncu seçimlerine, yayın tarihinden platform için kıymetine, hatta Jeff Bezos’un prömiyerine şahsen iştirakine kadar büyük bir sükseyle ve dikkat alımlı bir şaşaa ile vizyona girmeye hazırlanan imal için ilk eleştirmen yorumları geldi. 

İlk tenkitler epey olumlu

Rings Of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı - Yerli Portal

Henüz bir tenkit yazısı yayınlanmamış olsa da Rings of Power dizisi, Rotten Tomatoes sitesinde %93’e kadar çıkan beğeni oranı kazandı. Ancak natürel ki beğenen şahıslar olduğu kadar beğenmeyenlerde var. Rotten Tomatoes’taki oylamada da puanlar beğeni oranı düşmeye başladı ve %83’ü gördü.

Yani tekrar de platform kullanıcılarının büyük kısmı diziyi beğendiğini belirtmiş. Bir de Metacritic’te gelen yorumlara bakalım:

Rings Of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı - Yerli Portal

“Heyecan verici derecede büyük bir fantezi yazımı, daha başlangıcı olmasına karşın dizinin üretimcileri J.D. Payne ve Patrick McKay’in imal gayreti (2 Eylül) hakkında en etkileyici olan ulu ve aşağılık, romantik ve acımasız, coşkulu ve umutsuz ortasındaki istikrar.. Çok canlı ve taze hissettiriyor -aynı vakitte da sonuçta hepsine hükmedecek tek imal olmaya hazır.”

Rings Of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı - Yerli Portal

“Doğru, The Rings of Power’ın temposu birinci iki kısımda yavaş ve planlı, ve dizinin görünüşte alakasız olay örgüsü noktalarının ekran müddetini dengelemek üzerinde çalışması gerekiyor. Lakin dizinin, izleyicilerine gelecekte potansiyel olarak dünyanın sonu olabilecek risklere girmeden evvel karakterlerini, onların çeşitli emellerini ve tutkularını tanımaları için gerekli vakti sağlama konusunda anlattığı kıssaya gereğince güvendiği açık.”

Rings Of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı - Yerli Portal

“Burası Westeros değil. Burada kimsenin miğferi patlamayacak. Ounu yerine, çok büyük bir macera sunmayı vaat eden sevgiyle işlenmiş bir Orta-Dünya’ya gösterişli bir geri dönüş.”

Rings Of Power Eleştirmen Yorumları Ortaya Çıktı - Yerli Portal

The Lord of the Rings: The Rings of Power’ın birinci iki kısmı görsel açıdan görkemli, içinde ağır formda hayat barındıran ve vakit zaman huşu uyandırıcı… Yeniden de burada büyük bir sorun var. The Lord of the Rings: The Rings of Power güçlü bir başlangıç yapmış olabilir, fakat teması çok fazla hareketli modülle ve uzaklara savrulmuş kahramanlarla dolu ki, kıssanın çöküşünü görmek çok kolay… İnceleme için sunulan birinci iki kısımdan sonrasını izlemeden evvel lakin dikkatli formda optimist -ve sonrası için kuşkucu olabiliriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz