Ana Sayfa Sinema Russo Kardeşler, Sinema Salonlarını “Kutsallaştırmaya” Karşı

Russo Kardeşler, Sinema Salonlarını “Kutsallaştırmaya” Karşı

0
Russo Kardeşler, Sinema Salonlarını “Kutsallaştırmaya” Karşı

Hollywood’da son yıllarda en çok tartışılan mevzulardan biri sinemaların nasıl çekileceği ve nasıl vizyona gireceği konusu. Bilhassa bilgisayar teknolojilerine fazlaca yüklenilmesi çekim manasında, çevrimiçi yayın platformlarından yayınlanmaya başlayan sinemalar de sinemaların nasıl gösterime sokulacağı manasında tartışmaların merkezinde yer alıyor.

Tartışmaya en son dahil olan isimler ise Marvel Sinematik Evreni’nin ünlü direktörleri Joe ve Anthony Russo kardeşler oldu. Netflix için çektikleri son sinemaları The Gray Man için Hollywood Reporter’a konuşan Russo Kardeşler, husus hakkındaki fikirlerini açıkladı.

“Sinema salonlarını kutsallaştırmak saçmalık”

Russo Kardeşler, Sinema Salonlarını &Quot;Kutsallaştırmaya&Quot; Karşı - Yerli Portal

Joe Russo mevzuyla ilgili olarak “Krizdeyiz zira herkes birbiriyle savaş içinde. Sinemalara aşık büyüyenler olarak bunu görmek üzücü. Sinemaya gitmenin elitist bir kavram olduğunu akılda tutmak gerek, çok değerli. Sıkı sıkı tutunduğumuz ‘sinema salonlarının kutsal olduğu’ fikri saçmalık.” sözünü kullandı.

Ayrıca yayın platformları sayesinde aynı paraya daha çok içeriğe ulaşılabildiğini, ayrıyeten şahısların platform aboneliklerini paylaşabildiğini söyleyen direktör, bu bahiste kültür savaşı başlatmanın mecnunluk olduğunu söylüyor.

Bir devir kendi usulünü çok muhakkak eden ve sinemaların her basamağında kelam sahibi olan Hitchcock gibi direktörlerle anılan “auteur” sinemasını yüceltmenin ötesine geçmek gerektiğini söyleyen Russo, “Auteur sineması artık 50 yaşında. Biz bununla büyüdük, bizim için çok kıymetliydi. Lakin ayrıyeten dünyanın değişmesi gerektiğinin ve değişime karşı çıktıkça daha büyük kaosa sebep olduğumuzun farkındayız. Yeni nesillerin fikirlerini reddetmek kimsenin haddine değil.” ifadelerini kullandı.

Russo Kardeşler imzasını taşıyan The Gray Man filmi, Netflix üretimi en kıymetli sinema unvanını da ele geçirdi. Sinema, 22 Temmuz’da Netflix ekranlarında gösterilmeye başlanmadan evvel ABD’de hudutlu sayıda salonda vizyona girdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz