Ana Sayfa Sektörel Samsung Türkiye, TV Kutularından Özel Tasarım Standı Açtı

Samsung Türkiye, TV Kutularından Özel Tasarım Standı Açtı

0
Samsung Türkiye, TV Kutularından Özel Tasarım Standı Açtı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir müddettir geri dönüşüm ve karbon ayak izi düşürme üzere çevre dostu projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hatta bundan bir müddet evvel sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Samsung’un akıllı televizyon kartonları için yeni bir proje geliştirdiğinden ve bu kartonların çeşitli eserleri haline getirilebileceğinden bahsetmiştik. Artık bu proje ile ilgili değerli bir gelişme yaşandı.

Samsung’un geri dönüştürülen gereçlerden üretilen televizyon kutularıyla yapılan dizaynlar için bir stant oluşturuldu. “Eco-Package” olarak isimlendirilen proje için hazırlanan eserleri merak eden tüketiciler, 30 Haziran’a kadar sergiyi ziyaret edebilecekler. Samsung, bu stant için 6 tasarım stüdyosu ve In-Between Tasarım Platformu ile iş birliği yaptı.

Samsung, karton kutularla neler yapacağınızı zati anlatıyor

Samsung Türkiye, Tv Kutularından Özel Tasarım Standı Açtı - Yerli Portal

Kartonlarla uğraşmak herkese nazaran olmayabilir. Lakin Samsung, bunu da düşündü. O denli ki şirket, Eco-Package serisi karton kutuları için profesyonellerle çalışıp, stant açmış olsa da dileyen herkes kendince dizaynlar oluşturabiliyor. Zira Samsung, bu özel karton kutular için oluşturduğu internet sitesinde neler yapılması gerektiğini kademe etap ve animasyonlarla anlatıyor.

Sergide konuşan isimlerden Samsung Electronics Türkiye Ses ve Manzara Sistemlerinden Sorumlu Pazarlama Yöneticisi Erkan Yıldırım, şunları söyledi: Eco-Package projesi kapsamında ambalajlarda %90 oranında daha az mürekkep kullanıyoruz. Üretim esnasında ise zımba kullanımını büsbütün ortadan kaldırıyoruz. Eco-Package projesi kapsamında da ileri dönüştürülebilir televizyon kutularımız, çok kıymetli tasarımcıların elinde sıfır atıkla yepisyeni fonksiyonel ve dekoratif dizaynlara dönüştü. İleri dönüşüm diyoruz zira kullanım ömrünü tamamlamış ve eşsiz televizyonlarımızı, konutlarınıza kadar getirmiş olan Televizyon kutularımıza, fikri tasarım öğeleri ekleyerek gündelik ömrümüzde katkı sağlayacak yeni eserlere dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Tabiata dönüş vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projenin sonucunda ortaya çıkan yapıtları görmekten ötürü epeyce heyecanlı ve gururluyuz.

Samsung Türkiye, Tv Kutularından Özel Tasarım Standı Açtı - Yerli Portal

Samsung’un 30 Haziran’a kadar ziyaret edilebilecek Eco-Package standı, İstanbul’daki Akaretler’de bulunan No:37-39 standlarında sizleri bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz