Ana Sayfa Sektörel Samsung ve Intel, Çip Krizi Nedeniyle İş Birliği Yapacak

Samsung ve Intel, Çip Krizi Nedeniyle İş Birliği Yapacak

0
Samsung ve Intel, Çip Krizi Nedeniyle İş Birliği Yapacak

COVID-19 salgınının en çok etkilediği bölümlerden bir tanesi de yarı iletkenler oldu. Aksayan tedarik zincirleri, gelişmiş işlemcilerden en temel elektronik kesimlere kadar çabucak her alanda sıkıntılar yaşanmasına yol açtı. Bunun bir sonucu olarak da arabalardan akıllara telefonlara kadar her eserde fiyat artışları yaşandı. Pekala bundan sonra ne olacak? Güney Kore’den gelen haberlere nazaran yarı iletken kesiminin iki oyun kurucusu Intel ve Samsung, meseleleri çözebilmek için bir ortaya geldi.

Intel CEO’su Patrick Gelsinger, geçtiğimiz günlerde Güney Kore’ye bir seyahat gerçekleştirdi. Yetkili ismin bu ülkede Samsung Electronics Lider Yardımcısı Lee Jae-yong ile bir ortaya geldiği açıklandı. Samsung tarafından yapılan açıklamalarda, bu görüşmenin ayrıntılarına da değinildi. Intel ise mevzuyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı.

Çip krizinin tahlili için iş birliklerine gidilecek

Samsung Ve Intel, Çip Krizi Nedeniyle İş Birliği Yapacak - Yerli Portal

Samsung yetkilileri, görüşmeler sırasında yeni iş birlikleri için neler yapılabileceğinin konuşulduğunu duyurdular. Bunu da ayrıntılandıran Samsung’a nazaran iki dev şirket, başta akıllı telefonlar ve PC’ler için tasarlanacak yarı iletkenlerde dirsek teması yapacaklar. Ayrıyeten yeni kuşak bellekler ile yüksek performanslı işlemciler de Intel ve Samsung iş birliğinin bir kesimi olacak.

Samsung’un yaptığı açıklamalar, daha çok bu kıymetli görüşmenin içeriği ile ilgiliydi. Fakat ilerleyen bu durum değişebilir ve her iki şirket, yarı iletken bölümü için nasıl bir iş birliği yapacaklarını kamuoyu ile paylaşabilirler. Bu ortada; ABD Lideri Joe Biden‘ın kısa bir mühlet evvel Güney Kore’ye gittiğini ve Samsung’a ilişkin yarı iletken fabrikasını ziyaret ettiğini belirtelim. Zamanlamanın ne kadar manidar olduğunu göz önünde bulunduracak olursak; Intel Samsung iş birliğinin tüm dünyayı etkileyecek gelişmelere hamile olacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz