Ana Sayfa Oyun Square Enix, Final Fantasy 7 için yeni paylaşımlarda bulundu

Square Enix, Final Fantasy 7 için yeni paylaşımlarda bulundu

0
Square Enix, Final Fantasy 7 için yeni paylaşımlarda bulundu

Oyun dünyasının dev isimlerinden Square Enix, Final Fantasy 7 serisine dair heyecanla beklenen yeni ayrıntıları büyük bir güncellemeyle ortaya çıkardı. Bu güncelleme kapsamında, oyunun dikkat alımlı ekran imajları, sanat yapıtları ve etkileyici bir fragman oyun severlerle buluştu. Final Fantasy serisinin bu yeni kısmı, serinin hayranları ortasında şimdiden büyük bir merak ve beklenti yaratmış durumda. Bu güncelleme, oyunun görsel ve kıssa manasında sunduğu yenilikleri ortaya koyarak, serinin tutkunlarına unutulmaz bir tecrübe vadediyor.

Square Enix, Final Fantasy 7 Rebirth’ın merakla beklenen devam oyunu için Cait Sith, Nibelheim, Junon üzere eklemeler ve değişikliklerle dolu bir dizi yeni ayrıntı, sanat yapıtı, ekran imajı ve fragman yayınladı. Kasım ayında misal bir blog yazısıyla ortaya çıkan bu yeni bilgiler, Rebirth’ın 29 Şubat’taki çıkışından evvel oyun severleri heyecanlandırdı. Bu güncelleme, yeni parti üyeleri Cait Sith ve Yuffie’nin nasıl dövüştüğünü, Elena’nın tekrar yapılanmada nasıl göründüğünü, oyunun ön siparişe sunulan farklı sürümlerini ve daha fazlasını içeriyor.

Yuffie ve Cait Sith’in dövüş biçimleri, Rebirth’ta öne çıkıyor. Yuffie, süratli hareketleri ve büyük yıldız biçimindeki fırlatma silahıyla atılım yaparken, ninjutsu yoluyla silahına uygulanan büyülerle daha da tesirli akınlar yapabiliyor. Yuffie’nin Doppelgänger yeteneği, onun tıpkı anda iki yerde hücum yapmasına ve düşmanların zayıf noktalarını bulmasına imkan tanıyor.

Öte yandan Cait Sith, büyük bir moogle üzerinde savaşan küçük bir kedi olarak, süratli hareketler yapabiliyor yahut moogle’ı çağırarak daha yavaş fakat daha güçlü ataklar gerçekleştirebiliyor. Bu taarruzlar, Moogle Metresini dolduruyor ve bu metre dolunca müttefiklere çeşitli güçlendirmeler uygulanabiliyor. Cait Sith’in talih üzerine odaklanan karakteri, farklı yeteneklerle rastgele güçlendirmeler yahut düşmanlara ve müttefiklere ziyan verebilme imkanı sunuyor. Cait Sith, ayrıyeten moogle arkadaşının üzerindeyken düşmanlarına tekme atabiliyor.

Yuffie ve Cait Sith, Moogle Pinwheel isminde özel bir Synergy Ability’ye, yani eş vakitli akın yeteneğine sahip. Square Enix bu yeteneğin ayrıntılarını çok paylaşmasa da, bu ikilinin “gizli bir ninja tekniği” ile birlikte saldıracakları belirtiliyor.

Karakterler ve Mekanlar

Orijinal Final Fantasy 7‘nin hayranları, Remake’te Elena’nın yer almamasına şaşırmıştı, fakat bu genç Turks üyesi, Rebirth’ta yenilenmiş haliyle birinci defa sahneye çıkacak. “Rookie olmasına karşın, Shinra’nın Genel İşler Kısmı’nda yer alan Turks ünitesinin öteki üyeleri kadar yumruk ve silah kullanımında yetenekli” olarak tanımlanıyor. Elena ve Rude, bu kere siyah cüppeli figürlere odaklanacak biçimde görevlendirilmişler, ki bu da Remake Üçlemesi’nin çoklu cihan entrikalarıyla direkt ilgili görünüyor.

Yepyeni bir karakter olan Kaptan Titov da yepyeni Final Fantasy 7‘den büyük bir değişikliği temsil ediyor. Rebirth, Cloud ve arkadaşlarının Junon’dan Costa del Sol’a sızmak için kullandıkları kargo gemisini içermiyor; bunun yerine Shinra-8 isminde bir yolcu gemisi var. “Görevlerine olan sarsılmaz bağlılığı sayesinde mürettebatı ortasında harika bir üne sahip” olan Titov, gemide düzenlenen çeşitli aktiflikleri ferdî ve tutkulu bir halde yönetiyor.

Junon ile ilgili olarak, fragman ve ekran imgeleri, Cloud’un sızması gereken Shinra geçit merasimini ve The Gold Saucer üzere öbür ikonik yerleri, ayrıyeten Shinra-8 gemisi üzere yesyeni yerleri da gösteriyor. Shinra-8, “gezegenin doğu ve batı kıtaları ortasında seyahat eden bir Shinra yolcu gemisi” olarak tanımlanıyor. “Junon limanından ayrıldıktan sonra, tatil kasabası Costa del Sol’a yanlışsız yola çıkıyor. Gemideki cümbüşler ortasında, Queen’s Blood turnuvası da yer alıyor.”

Sürümler

Rebirth, 349.99 dolar / 349.99 sterlinlik Collector’s Edition başta olmak üzere, çeşitli farklı sürümlerde sunulacak. Bu sürüm, bir Sephiroth heykeli, steelbook kılıf, küçük soundtrack CD’si, fizikî sanat kitabı ve iki diskte sunulan oyunun fizikî bir kopyasını içeriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz