Ana Sayfa Oyun T-Pain’e GTA 6 sınırlaması

T-Pain’e GTA 6 sınırlaması

0
T-Pain’e GTA 6 sınırlaması

T-Pain, Flo Rida’nın ünlü müziği “Low” ile tanınan başarılı bir müzikçi, müzik muharriri ve üretimci. Lakin son vakitlerde yaşadığı bir olay, onun hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. T-Pain, şu anda geliştirilmekte olan en büyük görüntü oyunlarından biri olan Grand Theft Auto 6 (GTA 6) üzerinde çalışacağını duyurdu. Bu oyunun 2025’te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Birçok kişi için bu haber sevindirici olabilir, lakin T-Pain için durum biraz farklı. Çünkü bu yeni işi, onun en sevdiği hobilerinden biri olan GTA 5 roleplay sunucularında oynamasına mahzur oldu.

Sosyal medyada dolaşan bir klipte, T-Pain bir hayranının neden son vakitlerde NoPixel sunucusunda görülmediğine dair sorusuna cevap veriyor. T-Pain, “Bakın, ben NoPixel’de oynuyordum, sonra GTA 6 üzerinde çalışmaya başladım ve bana artık RP yapamayacağımı söylediler zira bu, oyunun hizmet kurallarına ters gidiyormuş,” diyor. T-Pain’in bu duruma anlayış göstermekte zorlandığı açıkça muhakkak. Yeniden de bu durumu düzgün bir mizah anlayışıyla karşılamış üzere görünüyor.

GTA roleplay sunucuları, GTA Online’ın değişik versiyonlarıdır ve oyuncular burada kendilerine verilen rolleri tam manasıyla yaşarlar. Bilhassa konut imali hip-hop müzik topluluğu içinde tanınan olan bu sunucular, yaratıcıların bir ortaya gelip müziklerini seslendirdikleri yahut oyun içinde otomobil stereo sistemlerinden müzikler çaldıkları bir ortam sunar. Hatta bazen oyun içinde tanınan olan bir müzik, gerçek dünyada küçük bir çevrimiçi hit haline gelebilir.

T-Pain’e GTA 6 sınırlaması

Ancak bu roleplay sunucuları (NoPixel en eski ve tanınan olanlarından biri) aslında GTA Online’ın hizmet kaidelerini ihlal eden lisanssız modifikasyonlardır. Geçmişte Rockstar, bu sunuculara resmi olarak pek sıcak bakmıyordu. Bu nedenle, 20 yıllık ünlü bir müzisyen olan T-Pain’in bu sunucularda oynaması, şirketin güzeline gitmedi.

Ancak vakitle şeyler değişti. 2023’te Rockstar, GTA roleplay sunucularının, bilhassa yayıncılar ortasında büyük popülerlik kazandığını fark ederek, bu sunucuların birçoklarının temelini oluşturan FiveM modunun imalcisi Cfx.re’yi satın aldı. Rockstar, bu atağıyla GTA Online yahut bir potansiyel halefi için resmi bir roleplay tecrübesi sunabileceğine işaret ediyor.

T-Pain, bu ironiyi lisana getiriyor: “Oyun üzerinde çalışmaya başladım ve sonra RP’yi mümkün kılan beşerlerle işbirliği yaptılar! Yani, bekleyin bir dakika, ne? Yani bana bu işi yapamayacağımı söylediniz, sonra RP’yi mümkün kılan beşerlerle işbirliği yapıyorsunuz? Neyse, neyse!”

T-Pain, GTA 6‘ya tam olarak nasıl bir katkıda bulunacağını açıklamadı. Tahminen oyunun müziklerine katkı sağlayacak, tahminen de seslendirme yapacak. Fakat muhtemelen bu durumu açıklaması bile gerekmeyebilirdi. Tahminen de Rockstar’ın avukatları, onun bu iş için sevdiği bir hobiyi bırakması karşılığında ona biraz tolerans gösterebilirler.

2025’te piyasaya sürülecek olan Grand Theft Auto 6, aksiyonu çağdaş bir Vice City’ye (GTA dünyasının Miami versiyonu) taşıyacak. Oyunun bu yeni sürümü, hayranlar tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz