Ana Sayfa Sosyal Medya Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

0
Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

TikTok, bir müddettir çevrimiçi alışveriş dünyasını tekrar şekillendiriyor ve son vakitlerde yalnızca bir toplumsal medya platformu olmanın ötesine geçmeye başladı. Şirket, her görüntünün potansiyel bir alışveriş tecrübesine dönüşebileceği yenilikçi bir e-ticaret özelliği üzerinde pilot çalışmalar yürütüyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların TikTok Mağaza’da emsal eserleri keşfetmelerine yardımcı olacak biçimde tasarlandı.

Bu özelliğin temelinde, görüntülerdeki objeleri otomatik olarak algılama yeteneği yatıyor. İzleyicilere, seçilmiş eserlerden oluşan bir koleksiyona irtibatlar sunan “TikTok Mağaza’da benzeri eserleri keşfedin” seçeneği sunuluyor. Bu gelişme, Amazon üzere platformların kolaylığı ile toplumsal medyanın etkileşimli ve keşif odaklı tabiatını birleştirmeyi amaçlayan TikTok’un daha geniş stratejisinin bir modülü. ABD’de başlatılan TikTok Mağaza, bu vizyonun bir ispatı. TikTok’un amacı net: Alışveriş tecrübesini, cümbüş ile tüketimciliği harmanlayarak ihtilal yapmak.

Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

TikTok Mağaza’nın birinci karşılanması karışık oldu. Bir yandan, küçük işletmeler bilhassa tatil döneminde, TikTok’un fiyatsız kargo ve indirimler üzere promosyon eforları sayesinde satışlarda bir artış gördü. Kasım ayındaki alışveriş çılgınlığı, Black Friday ve Cyber Monday’i kapsayarak 5 milyondan fazla yeni müşteri çekti.

Ancak zorluklar da var. Kullanıcılar, uydurma eserlerin artışı ve promosyon içeriğinin çok varlığı konusunda kaygılarını lisana getirdi, kimileri bunun platformun cümbüş pahasını azalttığını hissetti. TikTok’un yeni özelliği, bu problemleri gidermeyi hedefliyor ve eser kontaklarını nizamlı kullanıcı gönderilerine daha organik ve daha az rahatsız edici bir alışveriş tecrübesi sunacak halde ince bir halde entegre ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz