Ana Sayfa Mobil TikTok’tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme

TikTok’tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme

0
TikTok’tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın epeyce büyük bir kısmını kapsıyor. Pek çok kullanıcı, attığı fotoğrafların kalitesi ve profillerinin görünümü üzere ayrıntılara büyük bir değer veriyor. Durum böyleyken kullandığımız uygulamaların da biz kullanıcıları birebir oranda düşünmesini bekliyoruz.

Tam da bu noktada kimi telefonların uygulamaların optimizasyonu konusunda kasvetler yaşadığını görebiliyoruz. İzlediğimiz bir görüntünün ya da gezdiğimiz platformdaki imajların olağandan daha farklı yahut eksik görünmesi de epeyce hudut bozucu olabiliyor. Samsung’un katlanabilir telefon modelleri de kimi uygulamalarda optimizasyon külfet yaşayabiliyor. TikTok ise Samsung’a özel bir optimizasyonla bu sorunu ortadan kaldırmaya hazırlanıyor.

TikTok, Samsung katlanabilir telefonlar için optimize edildi

Tiktok'Tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme - Yerli Portal

Samsung’un birinci çıktığı günlerde dizaynıyla olay yaratan Galaxy Z Fold 3 modeli, TikTok kullanıcılarından ‘ekranlar ortasında görüntü imajlarının kesildiği’ gerekçesiyle sıklıkla şikayet alıyordu. Bir Reddit kullanıcısı olan uekota tarafından tespit edilen yeni bir gelişme ise TikTok’un Galaxy Z Fold 3 için bir optimizasyon geliştirdiği yönünde. O denli ki artık telefonun ekranında TikTok görüntüleri kesilmiyor ve daha sağlıklı bir kullanım sunuluyor.

Bununla birlikte TikTok’un Samsung katlanabilir telefonlara özel geliştirdiği bu optimizasyonda hala ufak tefek kahırlar bulunuyor. Kullanıcılardan hususla ilgili epey geri dönüşler olsa da kimileri hala altyazıların düzgün görüntülenmediğini ve kimi görüntülerin imgelerinde hala kesiklik olduğunu söylüyor. Optimizasyonun ilerleyen günlerde uygunlaştırılarak kelam konusu devam eden problemlerin da tahlile kavuşturulması bekleniyor.

Katlanabilir telefon kullanıyorsanız TikTok uygulamanızı güncellemeyi deneyebilirsiniz

Tiktok'Tan Samsung Katlanabilir Telefonlara Özel Güncelleme - Yerli Portal

Diğer yandan TikTok’un yeni güncellemesiyle gelen optimizasyon sadece Galaxy Z Fold 3 ile sonlu kalmadı, şirketin bir başka katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 2’de de tıpkı optimizasyonlar çalışıyor.

Katlanabilir akıllı telefon kullanıyorsanız siz de TikTok’un son güncellemesini indirerek telefonunuzun uygulamayla yaşadığı optimizasyon problemlerini azaltmayı deneyebilirsiniz. Şu an için her telefonda düzgün çalışıyor diyemiyoruz lakin Samsung’un saymış olduğumuz modelleri için geliştirilmesi, öbür katlanabilir telefonların da işine yarayabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz