Ana Sayfa Otomobil Togg, Birinci Şarj İstasyonunu Kurdu [Video]

Togg, Birinci Şarj İstasyonunu Kurdu [Video]

0
Togg, Birinci Şarj İstasyonunu Kurdu [Video]

Türkiye’nin yerli araba projesi Togg ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. TOGG’un şarj istasyonu iştiraki olarak kurulan Trugo, birinci şarj istasyonunu resmen kurduğunu duyurdu. Trugo’nun Twitter’daki resmi hesabından yapılan açıklamada, şu an için 6 şarj portunun yerleştirildiği belirtildi.

Trugo tarafından yapılan açıklamaya nazaran birinci şarj istasyonu, İstanbul-Ankara otoyolundaki Bolu HighWay Dinlenme Tesisi‘ne kurulmuş durumda. İkisi 300 kW üzeri, dördü ise 180 kW kapasiteli olan portların en değerli özelliği ise sırf TOGG için kurulmamış olmaları. Yani hangi elektrikli arabaya sahip olursanız olun, Trugo’nun istasyonunu kullanarak şarj hizmeti alabileceksiniz.

Trugo’nun resmi açıklaması şöyle

“Dördü 180 kW, ikisi 300 kW üzeri, toplam 6 adet şarj cihazımızı, İstanbul ve Ankara ortasındaki en kıymetli geçiş noktası olan Bolu HighWay Dinlenme Tesisi’ne kurduk. Tüm elektrikli araç kullanıcıları bu aygıtları pek yakında kullanabilecek.”

Trugo birinci basamakta 6 portlu bir istasyon kurmuş olsa da ilerleyen devirlerde bu istasyonların kapsamı genişleyecek. Çünkü yapılan resmi açıklamalarda, şirketin iş ortakları ortasında Vestel, Siemens ve Star Charge üzere isimler olduğunu görüyoruz. Üstelik bu şirketler, Trugo için şarj portu kurma çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyorlar. Çalışmalar tamamlandığında, Trugo’nun Türkiye’nin her köşesine şarj istasyonu yerleştirdiğini göreceğiz.

Trugo’nun birinci şarj istasyonu için hazırlanan video

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz