Ana Sayfa Yaşam TOGG CEO’su: Birinci Eserimiz Araba Olmayacak!

TOGG CEO’su: Birinci Eserimiz Araba Olmayacak!

0
TOGG CEO’su: Birinci Eserimiz Araba Olmayacak!

Türkiye’nin uzun müddettir büyük bir merakla beklediği yerli araba projesi TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş, 21. Forum İstanbul Konferansları’nda kimi açıklamalarda bulundu. Karakaş’ın açıklaması epey dikkat cazipti zira an prestijiyle zıt köşe olmuş durumdayız. Zira açıklamaya nazaran TOGG’un piyasaya süreceği birinci eser bir otomobil olmayacak.

Aslına bakacak olursak TOGG CEO’su, daha evvel de yaptığı açıklamalarda şirketin sadece araç üretme projesi üzerinde çalışmayacağını, mobilite ekosistemi kurmak için çalışacağını söylemişti ki son açıklamaya nazaran piyasaya sürülecek birinci eser de bu akıllı eserlerden bir tanesi olacak.

230’dan fazla start-up ile görüşülmüş

Togg Ceo'Su: Birinci Eserimiz Araba Olmayacak! - Yerli Portal

Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamalara nazaran bugüne kadar 236 start-up proje ile görüşüldü. Bunların 30’dan ziyadesiyle deneme çalışmalarının yapıldığını söyleyen TOGG CEO’su, 15’in üzerinde projeyle el sıkışıldığını açıkladı. İşte TOGG’un arabasından evvel tanışacağımız akıllı eser, muhtemelen bu 15 projeden bir tanesi olacak.

Bu ortada; Gürcan Karakaş yerli araba projesi ile ilgili de konuştu. Fakat ele alınan şey, şarj altyapısı ile ilgiliydi. “Bir uçtan bir uca baktığımız vakit en az bin tane şarja gereksinim olması gerektiğini düşünüyoruz. Biz onların siparişini verdik nerelere kurulacağı üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Birebir vakitte da bu bahsedilen ihaleye de girmek üzere her türlü hazırlığımızı tamamladık.” diyen Gürcan Karakaş, vatandaşın çekince olmadan seyahat edebileceğini kelamlarına ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz