Ana Sayfa Otomobil Toyota bZ Compact SUV Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

Toyota bZ Compact SUV Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

0
Toyota bZ Compact SUV Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

Dünyanın en tanınan araba aktiflikleri ortasında yer alan Los Angeles Araba Fuarı resmen başladı. Hal bu türlü olunca da dev şirketler, orijinal arabalarını birbirlerinin peşi sıra tanıtıyorlar. Hatta dün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Japon araba devi Toyota’nın beşinci jenerasyon Prius’u tanıttığından da bahsetmiştik. Fuar kapsamında bir kere daha sahne alan şirket, bu defa de bZ Compact SUV isimli konsept elektrikli SUV modelini tanıttı.

bZ Compact SUV, kendine has tasarım lisanına sahip olan bir crossover olarak karşımıza çıktı. Dün Prius’ta gördüğümüz ince şerit LED far dizaynının kullanıldığı araba, sağ ve sol farı ızgaranın üzerine yerleştirilen şerit LED ile tamamlıyor. Hayli karakteristik görünen crossover, mevcut haliyle bile seri üretime hazır üzere görünüyor. Toyota, ilerleyen devirlerde bu konsept aracı küçük dokunuşlarla piyasaya sürebilir.

Karşınızda Toyota bZ Compact SUV

Toyota Bz Compact Suv Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Yerli Portal

Toyota bZ Compact SUV’un ön kısımdaki karakteristik imajı, arka tarafta da kendisini gösteriyor. Yan kısımları da içine alan stoplar, bagaj kapağını uzunluktan boya kaplıyor. Lakin burada dikkat çeken bir ayrıntı var. Stopların çabucak altında giderek genişleyen bir kısım var. Toyota logosunun da yerleştirildiği bu kısım, temizlik açısından sorun yaratabilir üzere görünüyor.

Toyota Bz Compact Suv Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Yerli Portal

Toyota, konsept crossover modelinin iç dizaynını minimalist lakin bir o kadar da şık bir formda dizayn etmiş. Sekizgen formdaki direksiyon, araca eşsiz bir hava katmış. Gösterge ekranı ile bilgi-eğlence ekranı ise kavisli biçimde dizayn edilmiş ve kendine hayran bırakıyor. Vites topuzu yerine ise küçük bir modül tercih edilmiş. Şoför, bu modüldeki kaydırmalı tuşu kullanarak vites ayarlaması yapacak.

Toyota Bz Compact Suv Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Yerli Portal

Toyota bZ Compact SUV, Yui ismi verilen bir asistan ile birlikte geldi. Bu sesli asistan, bir tanesi direksiyon ile gösterge ekranı ortasına, başkası ise vites kısmına yerleştirilmiş olan iki adet mavi renkli küre ile temsil ediliyor. Hem şoför hem de yolcuların sesini dinleyen ve buna nazaran aksiyon alan Yui, Toyota’yı bugüne dek görmediğimiz bir noktaya getirmekte kararlı üzere görünüyor.

Toyota Bz Compact Suv Tanıtıldı: İşte Özellikleri! - Yerli Portal

Toyota’nın konsept basamaktaki crossover modelinin kaputunun altında nasıl bir motor bulunduğu bilinmiyor. Ayrıyeten bu araç için rastgele bir fiyat bilgisi de söylem edilmedi.

Bu araç seri üretime geçse satın alır mıydınız?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz