Ana Sayfa Yaşam Türkiye’nin Birinci Dijital Robotik Müsabakasında 3. Sezon!

Türkiye’nin Birinci Dijital Robotik Müsabakasında 3. Sezon!

0
Türkiye’nin Birinci Dijital Robotik Müsabakasında 3. Sezon!

Lise çağındaki gençlere verdiği eğitimle bu gençlerin robotik alanında uzmanlaşmalarını sağlamaya çalışan Riders, “Riders Robotik Ligi 3. sezon”u için kayıt toplamaya başladı. Gençlerin bilgisayar başında Python temelli robotik öğrenmelerini sağlayan Riders ile öğrenciler, dünya çapında rekabete katılmak için değerli bir fırsat yakalamış olacaklar.

Riders Robotik Ligi’nde gençler, mentor öğretmenleri (mentorlar birebir vakitte veli ya da üniversite öğrencisi de olabilirler) önderliğinde 6-10 kişilik gruplarını kuruyor ve lige dahil oluyorlar. 5 haftalık eğitim mühleti boyunca çevrimiçi canlı eğitimlerde robotik kodlamanın temellerini öğrenen öğrenciler, sonraki basamakta ise ekipleriyle birlikte robotik projelerini geliştirerek ekip çalışması ile müsabaka heyecanına ortak oluyorlar.

15 ülkeyi kapsayan ve dünya şampiyonluğuna kadar olan süreçte, öğrencileri neler bekliyor?

Riders Robotik Ligi için grup kayıtları 7 Ekim tarihine kadar sürecek. Kayıt devrinin akabinde, 8 Ekim – 5 Kasım tarihleri ortasında lig serüveni başlamadan evvel çevrimiçi eğitimler tamamlanmış olacak. Akabinde 14 Kasım tarihine kadar ekipler, eğitim mühleti boyunca kendilerine verilen vazifeleri tamamlayacak ve paylaşılan ipuçları ile yarışlara hazırlanacaklar. Takvimler 15 Kasım’ı gösterdiğinde ise ön eleme süreci başlayacak ve 18 Kasım’a kadar dönem finaline katılmaya hak kazanan gruplar muhakkak olacak. 22-25 Kasım tarihlerinde, dönem finali tablosunun birinci 3 sırasında yer alacak kadrolar ismini Dünya Finali’ne yazdıracak. 23 Nisan 2023 tarihinde bu uzun maratonun en düzgünleri belirli olacak. Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanan ekipler, tüm dönemlerin en güzelleriyle memleketler arası müsabakada karşı karşıya gelerek tepe uğraşı verecekler.

Riders Robotik Ligi 3. dönemi boyunca öğrenciler, ACROME Robotics Kurucu ve CEO’su Başar Şahinbeyoğlu ile yüzde yüz canlı uzaktan eğitim görme imkanı yakalayacak. Eğitim sonunda öğrenciler Riders tarafından verilen bir ‘’Eğitim Sonu Sertifikası’’ kazanacaklar. Tüm öğrenciler 4 ay müddetince sınırsız olarak erişebilecekleri bir Riders hesabı üzerinden diledikleri vakit pratik yapma imkanı kazanacaklar. 5 hafta boyunca sürecek 15 saatlik kapsamlı programın akabinde ekipler Dönem Finalleri ve Dünya Finali’ne iştirak fırsatı elde edecek ve mükafatlar kazanacak.

Riders Robotik Ligi 3. dönem kaydı nasıl yapılır?

Türkiye’nin Birinci Dijital Robotik Müsabakasında 3. Sezon! - Yerli Portal

Riders ve Riders Robotik Ligi hakkındaki tüm gelişmelere Riders.ai web sitesi üzerinden ve aşağıdaki toplumsal medya kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz. Başka yandan Riders, topluluğun en yeni gelişmelerden haberdar olduğu, yarışmacıların karşılaştığı problemler hakkında tahliller aradığı ve hatta bir ekibe sahip olmayan gönüllülerin kendilerine kadro bulabildiği bir Discord sunucusuna sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz