Ana Sayfa Sosyal Medya TweetDeck’in MacOS Uygulaması Kapatıldı

TweetDeck’in MacOS Uygulaması Kapatıldı

0
TweetDeck’in MacOS Uygulaması Kapatıldı

Özellikle son birkaç yılda kullanıcı sayısını neredeyse ikiye katlayan Twitter, bugünlerde ülkemizde siyasetten tutun cümbüşe kadar yüzlerce mevzunun aynı anda konuşulduğu yegâne platform olarak biliniyor. Kimi kullanıcılar ise Twitter’ın kolay arayüzü yerine TweetDeck’in daha kapsamlı arayüzünü kullanmayı tercih ediyor.

TweetDeck aslında Twitter için alternatif görünüm ve farklı araçlar içeren bir ‘arayüz’ olarak biliniyor. 2008 yılında kullanıma sunulan bu arayüz 2011 yılında 40 milyon dolara Twitter tarafından satın alınmıştı. 2016 yılında ise daha kapsamlı ve estetik bir hale getirilmek için tekrar tasarlanmaya başlamıştı.

TweetDeck’in uygulaması MacOS mağazasından kaldırıldı

Twitter yetkilileri, bugün itibariyle alternatif arayüzleri olan TweetDeck’in MacOs uygulamasının kapatıldığını açıkladı. Yetkilileri bu ‘radikal’ tercihinin nedeni olaraksa üzerine çalıştıkları yeni TweetDeck arayüzüne daha fazla iş gücü ayırmak olduğu belirtildi. Şirket, yeniden tıpkı sebepten ötürü 2013 yılında platformun iOS ve Android uygulamalarını kapatmış ve 2016 yılında da Windows uygulamasının dayanağını sonlandırmıştı. Lakin platform şu anda hem taşınabilir hem de bilgisayar tarafından internet sitesi üzerinden rahatça kullanılabiliyor.

Özellikle geçtiğimiz aylarda paralı olacağı ortaya çıkan TweetDeck, kullanıcılar tarafından sert bir formda eleştirilmişti. Artık ise MacOS uygulamasını kapatan TweetDeck yetkilileri, kullanıcıların Mac App Store ve Twitter’daki tenkitlerine maruz kalıyor.

TweetDeck’in geçtiğimiz yıl halka açık biçimde test edilmeye başlayan arayüzü, pek çok kullanıcının kalbini kazanmıştı. TweetDeck, bu yeni arayüzü seçtiği birtakım kullanıcılara gönderiyor ve onlardan geir dönüşler alarak arayüzü iyileştiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz