Ana Sayfa Oyun Ubisoft’tan Mona Lisa’ya Atak Hakkında Güldüren Açıklama

Ubisoft’tan Mona Lisa’ya Atak Hakkında Güldüren Açıklama

0
Ubisoft’tan Mona Lisa’ya Atak Hakkında Güldüren Açıklama

Geçtiğimiz gün Fransa’daki Louvre Müzesi’nde sergilenen dünyaca ünlü Mona Lisa tablosu, epeyce garip bir biçimde saldırıya uğramıştı. Kendisini tekerlekli sandalyede yaşlı bir bayan olarak gizleyen saldırgan, tabloya pasta fırlatmıştı. Lakin neyse ki tablo ziyan görmedi.

Bu olayın akabinde Far Cry, Tom Clansy’s ve Assassin’s Creed gibi dünyaca ünlü serilerin yayıncısı olan Ubisoft’un Türkiye Twitter hesabı, hususla ilgili epeyce farklı bir açıklama yaptı.

‘Saldırıyı Assassin’ler Yapmadı’

Resmi Twitter hesabından bir yazı paylaşan Ubisoft Türkiye, Assassin’s Creed serisine gönderme yaparak, “Dünyaca ünlü başyapıt “Mona Lisa”, kılık değiştirme konusunda yetenekli bir adam tarafından pastayla taarruza uğradı ve kuşkulu ile Suikastçı Kardeşliği (Assassin’s Creed) ortasında bir temas olup olmadığı hakkında sorular aldık. Suikastçı Kardeşliği; ortak teknik uzmanlığa karşın, sanatçı Leonardo Da Vinci ve sevgili Ezio Auditore ustamız arasındaki ömür uzunluğu sürecek dostluk ismine, bu olaya hiçbir halde karışmadıklarını ve kuşkulu ile rastgele bir temaslarının olmadığını açıklığa kavuşturmak ister.” diyerek oyundaki suikastçıların hususla rastgele bir alakası olmadığını açıkladı.

Serinin 3. oyunu olan Assassin’s Creed Brotherhood’da Leonardo Da Vinci’nin ana karakterimiz Ezio Auditore’ye Mona Lisa tablosunu gösterdiği bir sahne vardı. Serinin 2. ve 3. oyunlarında ünlü ressam ve mucit Da Vinci, sık sık karakterimize yardımcı oluyordu. Ubisoft Türkiye ise bu ilişkiyi kullanarak gündemi yakalayan değişik bir paylaşım hazırladı.

Tabii ki Mona Lisa tablosunun dünyaca ünlü ve çok bedelli bir tablo olduğu göz önüne alındığında bu şekil bir ‘eylem’ de tüm dünyaya yayılıyor. Tablonun ziyan görmemiş olması sebebiyle de yapılan bu aksiyon sırf bir teşebbüs olarak kaldı. Tüm dünyanın konuştuğu bu teşebbüs, oyun dünyasında bile kendine bir yer edinmeyi başarmış görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz