Ana Sayfa Donanım Ünlü Apple Analistinden Enteresan AirPods Pro 2 Açıklaması

Ünlü Apple Analistinden Enteresan AirPods Pro 2 Açıklaması

0
Ünlü Apple Analistinden Enteresan AirPods Pro 2 Açıklaması

Apple, son yıllarda kulaklık konusunda adeta bir ihtilal yaratmış durumda. AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max kulaklıklarıyla birlikte çabucak hemen her zevke uygun kulaklık üreten firma, sunduğu ANC (Aktif Gürüktü Engelleme), ve şeffaf mod üzere özelliklerle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz yıl 2022’de tanıtılacağı tez edilen Apple AirPods Pro 2 hakkında birtakım ufak tefek savlar ortaya atılmıştı. Ancak bugün Bloomberg muharriri Mark Gurman ve Apple analisti Ming-Chi Kuo, AirPods Pro 2 hakkında önemli bilgiler verdi.

Hoparlörlü bir kasası olabilir

Ünlü Apple Analistinden Enteresan Airpods Pro 2 Açıklaması - Yerli Portal

Ming-Chi Kuo’nun argümanlarına nazaran AirPods Pro 2, evvelki modelden daha yuvarlak bir kasaya sahip olacak. Daha evvel sızdırılan tasarım görsellerinde olduğu üzere Kuo da kulaklığın kasasında hoparlör olacağını ve bu sayede kulaklığın kutusunu kaybettiğinizde kutudan çıkacak olan yüksek ses sayesinde onu bulabileceğinizi iddia etti.

Bloomberg muharriri Mark Gurman ise kulaklıkların görünüşte birebir dizayna sahip olacağını lakin AirPods Pro 2’de kulak algılayıcı sensörler yerine 3. jenerasyon AirPods’lardaki üzere bir ‘deri algılama’ sisteminin olacağını açıkladı. Basitçe açıklamak gerekirse deri algılama sistemi, kulaklığın kulağınızda mı yoksa cebinizde mi olduğunu anlıyor ve bu sayede kulaklık kulağınızda değilken kazara müziğin devam etmesini engelliyor. Apple Analisti Ming-Chi Kuo da Gurman’ın bu argümanını dayanaklar nitelikte açıklamalar yaptı.

Daha evvelce Galaxy Buds üzere ‘sapsız’ bir dizayna sahip olacağı tez edilen kulaklıkların birinci AirPods Pro’lar ile birebir aynı dizaynla geleceği sav edildi. AirPods Pro 2’nin bu yılın sonunda tanıtılması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz