Ana Sayfa Otomobil Volkswagen’in Birinci Elektrikli Off-Road SUV’si Tanıtıldı

Volkswagen’in Birinci Elektrikli Off-Road SUV’si Tanıtıldı

0
Volkswagen’in Birinci Elektrikli Off-Road SUV’si Tanıtıldı

Volkswagen, geçtiğimiz mart ayında yeni elektrikli araç filosunu tanıtmış ve “Elektrikli köfte minibüsü” görünümlü ID Buzz’ı bizlere sunmuştu. Bunun üzerine şirket, geçtiğimiz aylarda otonom sürüş özelliğinin abonelikle olması gerektiğini savunarak olay yaratmıştı.

Alman otomotiv devi, geçtiğimiz günlerde ise sessiz sedasız bir halde ürettiği ilk off-road KONUT SUV modelini tanıttı. Gelin daima birlikte elektrik gücüyle dağları delen bu etraf dostu off-road arabaya yakından bakalım.

200 KM menzili var

Volkswagen'In Birinci Elektrikli Off-Road Suv’si Tanıtıldı - Yerli Portal

4×4 olarak üretilen ve Volkswagen’ın birinci elektrikli off-road SUV’si olma özelliğini taşıyan Volkswagen ID. XTREME1, gücünü iki mıknatıslı bir elektrik motorundan alıyor. Ön tekerleklere 220 kW, art tekerleklere ise 285 kW güç veren bu motor, gücünü 100 kW’lık bir bataryadan alıyor. Süratli şarj takviyesi olan batarya ise, şu anda tek şarja 200 km menzil sunuyor ancak Volkswagen takımı, yaptıkları açıklamada aracın çıkış tarihine kadar batarya ve menzilde değişiklik olabileceğini ve aracın 500 km menzile kadar çıkabileceğini belirtti.

Volkswagen ID 4 GTX’in kaslı ağabeyi üzere görünen bu araba, aslında ID 4 GTX’in zorlu yol şartlarına nazaran geliştirilmiş özel bir modeli üzere. Aracın dış kısmına baktığımızda ise ön tarafta off-road araçların olmazsa olmazı ön tampon demiri, tavanda ekstra LED aydınlatmalar 18’’ jantlar ve güçlendirilmiş araç altı zırhı ile karşımıza çıkıyor.

Yetkililer, aracın 2023 sonu yahut 2024 başı üzere bayilerdeki yerini alacağını açıkladı lakin aracın kesin ya da mümkün fiyatı hakkında sessizliklerini korudular.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz