Ana Sayfa Otomobil Volvo, Arabalarında Unreal Engine Kullanacak!

Volvo, Arabalarında Unreal Engine Kullanacak!

0
Volvo, Arabalarında Unreal Engine Kullanacak!

İsveç merkezli araba devi Volvo ile Epic Games ortasında gündeme bomba üzere düşecek bir iş birliği duyuruldu. Volvo tarafından yapılan açıklamalara nazaran Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine, şirketin yeni jenerasyon elektrikli arabalarına entegre edilecek. Böylece araç içindeki yolculara bugüne kadar görülmemiş bir bilgi-eğlence ekranı tecrübesi sunulmuş olacak.

Video oyun dünyasını yakından takip edenler bilir, Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine, bilhassa de son sürümü ile fotogerçekçiliği değişik bir boyuta taşıdı. Volvo da bu gelişmeleri yakından takip etmiş üzere görünüyor. “Müşterilerimize mümkün olan en uygun kullanıcı tecrübesini sunmak, inançlı ve şahsî bir sürüşe katkıda bulunmak için arabalarımızda güçlü, sürükleyici ve hassas görselleştirmeye gereksinimimiz var.” diyen Volvo Cars Eser Müdürü Henrik Green, Unreal Engine’in gayelerine ulaşmada kıymetli bir yardımcı olacağını söyledi.

Volvo’nun bilgi-eğlence ekranları hem daha süratli hem daha kaliteli olacak

Volvo, Arabalarında Unreal Engine Kullanacak! - Yerli Portal

Volvo tarafından yapılan açıklamalara nazaran Unreal Engine motoru, Qualcomm’un Snapdragon serisi otomobil çipleriyle çalıştırılacak. Şirket, yapılacak çalışmalarla bilgi-eğlence ekranlarındaki suratın iki katına çıkacağını, ekranlardaki grafik oluşturma ve sürece suratının ise 10 katına çıkacağını söylüyor. Tüm bunlar, Unreal Engine’in ultra gerçekçi görselleştirme teknolojileri ile bir ortaya geldiğinde ise pürüzsüz imajlarla karşılaşılacak.

Volvo, Arabalarında Unreal Engine Kullanacak! - Yerli Portal

Volvo ile Epic Games’in iş birliği kapsamında tasarlayacağı Unreal Engine’li bilgi-eğlence ekranları, ilk olarak bu yıl tüketicilerle buluşacak. Volvo, ismini vermediği elektrik motorlu amiral gemisi arabasını bu yıl tanıtacağını ve bu arabada Unreal Engine dönüşümünün yapılmış olacağını söyledi. Bu araba tanıtıldığında, Unreal Engine entegre edilmiş bilgi-eğlence ekranlarının neler sunabileceğini hep birlikte görmeye başlamış olacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz