Ana Sayfa internet Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

0
Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır?

Yazı yazmak zordur, yazdıklarınızı yayınlatmak ise daha da zordur. Bu zorluğun üstesinden gelmek için 2007 yılında kurulan Wattpad kendini bir okur – müellif topluluğu olarak tanımlıyor. Wattpad internet sitesi üzerinden dileyen herkes makalelerini, şiirlerini, kıssalarını ve romanlarını fiyatsız bir biçimde dijital olarak yayınlayabiliyor. Okuyucular da internet sitesini ziyaret ederek bu sayısız yapıttan dilediklerini fiyatsız olarak okuyabiliyor.

Eğer artık Wattpad platformunu kullanmak istemiyorsanız birkaç kolay adımda hesabınızı kolay kolay silebilirsiniz. Wattpad hesabınızı sildiğiniz vakit kayıtlı tüm bilgileriniz ve yayınlamış olduğunuz yapıtlarınız de kalıcı olarak silinecektir. Bu nedenle Wattpad hesap silme sürecini yapmadan evvel emin olmanızda fayda var. Gelin Wattpad hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır yakından bakalım ve uygulamanız gereken adımları tüm ayrıntılarıyla görelim.

Wattpad hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır?

Adım #1: Wattpad internet sitesini açın
Adım #2: Wattpad hesap bilgilerinizle giriş yapın
Adım #3: Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayın
Adım #4: Açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın
Adım #5: Hesabı Kapat butonuna tıklayın
Adım #6: Hesabı silme nedeninizi seçin ve yazın
Adım #7: ‘Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın’ kutucuğunu onaylayın
Adım #8: Şifrenizi yine girin
Adım #9: Hesabı Kapat yazısına tıklayın
Adım #10: Wattpad hesabınız kalıcı olarak silindi
Wattpad hesabınızı sildikten sonra ne oluyor?
Wattpad hesap silme süreci gerekli mi?

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Adım #1: Wattpad internet sitesini açın:

Yukarıda verdiğimiz ilişkiyi kullanarak Wattpad internet sitesini açabilirsiniz. Mobil internet tarayıcısından da bu süreci yapmanız mümkün ancak arayüz yapısı nedeniyle Wattpad hesap silme sürecini masaüstü internet tarayıcınızda çok daha kolay bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım #2: Wattpad hesap bilgilerinizle giriş yapın:

Wattpad internet sitesini açtıktan sonra Wattpad hesabınızla bağlı e-posta adresiniz ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Elbette bunun yerine Facebook ya da Google hesabınız üzerinden de giriş yapmanız mümkün.

Adım #3: Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza tıklayın:

Wattpad hesap bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza platformun ana sayfası çıkacak. Üst araç çubuğunda Göz at, Topluluk, Orta, Yaz, Premium’ı Deneyin yazıları ile birlikte sağ üst köşeden kendi profil fotoğrafınızı göreceksiniz. Süreci sürdürmek için profil fotoğrafınıza tıklayın.

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Adım #4: Açılan menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın:

Wattpad ana sayfasının sağ üst köşesinde bulunan profil fotoğrafınıza tıkladığınız vakit açılan menüde Profilim, Gelen Kutusu, Bildirimler, Kütüphane, Lisan, Yardım, Ayarlar, Oturumu Kapat seçeneklerini göreceksiniz. Wattpad hesap silme sürecini sürdürmek için Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Adım #5: Hesabı Kapat butonuna tıklayın:

Ayarlar sayfası üzerinden Wattpad hesabınızla ilgili tüm düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bilgilerinin yanı sıra bildirim ayarlarınızı ve sessize alınan hesapları da düzenleyebilirsiniz. Wattpad hesap silme sürecini tam olarak başlatmak için profil fotoğrafınızın altında bulunan Hesabı Kapat butonuna tıklayın.

Adım #6: Hesabı silme nedeninizi seçin ve yazın:

Tüm platformlar ve internet siteleri üzere Wattpad de bir kullanıcısını neden kaybettiğini merak ediyor ve şu seçeneklerden birini seçmenizi istiyor;

  • Kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum
  • E-posta adresimi değiştirmek istiyorum
  • Wattpad’den çok sayıda e-posta alıyorum
  • Hesabım ile ilgili bir sorun var
  • Diğer

Wattpad bir okur – müellif topluluğu olduğu için sadece ayrılma nedeninizi seçmeniz kâfi değil. Wattpad tecrübesinin nasıl daha yeterli olacağına dair birkaç satır yazı yazmanız isteniyor. Ayrılma nedeninizi seçmeden ve kısa da olsa yazı yazmadan silme sürecini sürdüremiyorsunuz.

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Adım #7: ‘Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın’ kutucuğunu onaylayın:

Wattpad hesabınızı silme nedeninizi seçtikten ve mevzu hakkında birkaç satır yazdıktan sonra Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın. yazısının yanında bulunan kutucuğu onaylamanız gerekiyor. Onay olmadan silme sürecini sürdüremezsiniz.

Adım #8: Şifrenizi tekrar girin:

Wattpad hesap silme süreci sonrası tüm bilgilerinizin kalıcı olarak silinmesi nedeniyle platform bu süreci onaylamak için hesap şifrenizi bir sefer daha girmenizi istiyor. Wattpad hesap şifrenizi girmeden silme sürecini sürdüremezsiniz.

Adım #9: Hesabı Kapat yazısına tıklayın:

Wattpad hesabınızı silme nedeninizi seçtikten, bahis hakkında birkaç satır yazdıktan, Evet, eminim. Lütfen hesabımı kapatın. kutucuğunu onayladıktan ve Wattpad hesap şifrenizi girdikten sonra Hesabı Kapat yazısına tıklayarak Wattpad hesap silme sürecini tamamlayın.

Wattpad Hesabı Kalıcı Olarak Silme Nasıl Yapılır? - Yerli Portal

Adım #10: Wattpad hesabınız kalıcı olarak silindi:

Yukarıdaki tüm adımları uyguladıysanız artık Wattpad hesabınız kalıcı olarak silinmiştir. Platformda size ilişkin olan tüm bilgiler, yayınladıklarınız, yorumlarınız ve öbür her şey kalıcı olarak silinecektir. Fakat kimi arama motorlarında hala Wattpad hesabınıza dair bilgiler görebilirsiniz.

Wattpad hesabınızı sildikten sonra ne oluyor?

Wattpad hesabınızı sildikten sonra hesabınıza ilişkin olan www.wattpad.com/user/kullanıcıadınız adresi artık geçersiz hale gelecek. Kullanıcı isminiz, yorumlarınız, öyküleriniz, genel ve özel iletileriniz, okuma listeleriniz ve kitaplığınız silinecek. Wattpad hesabınızı sildikten sonra kullanıcı isminizi da kaybedersiniz ve bir daha tıpkı kullanıcı ismini alamazsınız.

Wattpad hesap silme süreci gerekli mi?

Wattpad hesabını kalıcı olarak silmek elbette kullanıcının kendi vermesi gereken bir karar lakin gerekli mi derseniz, hayır değil. Zira Wattpad hesabınızla ilgili sizi rahatsız eden pek çok ayrıntısı ayarlar sayfası üzerinden düzenlemeniz mümkün. Örneğin çok fazla bildirim ya da e-posta aldığınızı düşünüyorsanız ayarlar sayfası üzerinden bunu düzenlemeniz mümkün.

Wattpad hesabınızı çok fazla kullanmadığınız için kapatmak istiyorsanız bu da gerekli değil zira platform büsbütün fiyatsız ve kullanmadığınız vakit rastgele bir kaybınız olmuyor. Aksine şayet yayınlamış olduğunuz yapıtlarınız varsa bunlar devamlı yayında olduğu için hiç tanımadığınız sayısız şahsa ulaşmış oluyorsunuz.

Wattpad hesabınızı kapatmanızın nedeni yayınlamış olduğunuz kıssalar ya da yaptığınız yorumlarsa bunun için de hesap silme süreci mecburî değil. Yayınlamış olduğunuz öyküleri tek tek silebilir ya da sizi rahatsız eden noktalar üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Birebir biçimde farklı yapıtlara yaptığınız yorumları da dilediğiniz üzere silmeniz mümkün.

İsteyen herkesin yapıtlarını fiyatsız bir formda dijital olarak yayınlayabileceği Wattpad hesabı kalıcı olarak silme nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu süreç hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Wattpad Takviye ile irtibata geçerek mevzu hakkında çok daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Wattpad kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz