Ana Sayfa Mobil WhatsApp Çakması GBWhatsApp Ziyanlı Yazılım Olarak Algılandı

WhatsApp Çakması GBWhatsApp Ziyanlı Yazılım Olarak Algılandı

0
WhatsApp Çakması GBWhatsApp Ziyanlı Yazılım Olarak Algılandı

WhatsApp üzerinde geliştirilen ve olağandan daha fazla özellik sunan çeşitli WhatsApp klonları, günümüzde hatırı sayılır derecede fazla kullanıcıya sahip. Üçüncü taraf bu uygulamalar ferdî önemli derecede güvenlik için riskli sayılsa da kullanıcılar bu uygulamaları kullanmaya devam ediyor. Lakin bugün, bu klon uygulamalardan biri hakkında önemli bir gelişme yaşandı.

WhatsApp klonları ortasında tanınan bir alternatif olan GBWhatsApp, Google’ın telefonunuzda yüklü olan taşınabilir uygulamaları tehditlere karşı tarayan sistem Play Protect tarafından ‘zararlı uygulama’ olarak işaretlendi. GBWhatsApp sahipleri, telefonlarında uygulamanın ziyanlı olabileceğini söyleyen ikazla karşılaştı.

Google Play Protect, GBWhatsApp’ı ziyanlı yazılım olarak algıladı:

Whatsapp Çakması Gbwhatsapp Ziyanlı Yazılım Olarak Algılandı - Yerli Portal

Söz konusu ihtarın akabinde GBWhatsApp’ın geliştiricileri, Play Protect’in bu tespiti yapmamasını sağlayacak güncellemeyi yayımlamış olsa da ikaz, kullanıcılar için değerli bir hatırlatıcı oldu. GBWhatsApp üzere tüm fiyatsız üçüncü taraf klon uygulamalar, kullanıcıların güvenliğini kullanıcının haberi olmadan tehlikeye atma potansiyeline sahip. Dolayısı ile WhatsApp üzerinde gerçekleştirdiğiniz sohbetlerin güvenliğinden emin olmak istiyorsanız bu usul uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Play Protect, aygıttaki uygulamaları sistemli olarak tarayarak ziyanlı bir uygulama olup olmadığı konusunda kullanıcılara bilgilendirme yapıyor. Sistem, potansiyel ziyanlı uygulamalar konusunda kullanıcıya ihtarda bulunur ve kullanıcı uygulamayı kaldırana kadar uygulamayı devre dışı bırakır. Ayrıyeten birtakım durumlarda uygulamayı otomatik olarak da kaldırabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz