Ana Sayfa Sosyal Medya WhatsApp, kanallarda anket özelliğini test ediyor

WhatsApp, kanallarda anket özelliğini test ediyor

0
WhatsApp, kanallarda anket özelliğini test ediyor

WhatsApp, tanınan mesajlaşma uygulamasına yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Bu yenilik, Android için Kanallar’da anket oluşturma imkanı sunan bir beta güncellemesi ile geliyor. Şu anda birtakım beta test kullanıcıları için erişilebilir olan bu özellik, ferdi ve küme sohbetlerindeki mevcut fonksiyonelliğe benzeri formda Kanallar içinde anketler oluşturulmasına imkan tanıyor.

Yeni eklenen “anketler” seçeneği, Kanal sohbetlerindeki ataç (paperclip) simgesi aracılığıyla erişilebilir hale getirildi. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde en fazla 12 seçenek içeren sorular oluşturabiliyor. Bu anketlerde, oyların anonim olduğu ve hatta anketi oluşturan kişinin bile kişisel karşılıkları göremeyeceği belirtiliyor. Anketteki simge, alışılagelmiş sarı renk yerine yeşil olarak görünüyor.

Beta test kullanıcıları ortasında herkesin bu özelliğe erişimi garanti olmasa da, bu özelliğin beta sürümünde yer alması, yakın vakitte daha geniş bir kullanıcı kitlesine sunulabileceğine işaret ediyor. Android beta programında olan kullanıcılar, Kanallar içinde fikir alışverişinde bulunmak istediklerinde yeşil anket simgesine dikkat etmeli.

Henüz bu özelliğin tüm kullanıcılara ne vakit sunulacağı kesin olarak bilinmiyor. Bu özellik şimdi test kademesinde olduğu için, gelecekteki beta sürümlerinde daha fazla test ve uygunlaştırma sürecinden geçecek. Kanallarda Anket kullanımı heyecan verici olsa da, tüm kullanıcılara sunulması biraz vakit alabilir.

WhatsApp, kanallarda anket özelliğini test ediyor

Ayrıca, başka bir beta güncellemesi olan 2.24.2.12 sürümü, Android kullanıcıları için yakın vakitte ortaya çıkan bir yanılgı düzeltmesi içeriyor. Evvelki bir güncelleme, ezkaza, irtibat listesindeki şahısların yanında durum güncellemelerinin küçük fotoğraf gösterimini bozmuştu. Bu yeni güncelleme ile o özellik tekrar geri getirildi.

2024 yılının başlarında WhatsApp’tan gelen bu gelişmeler, Android için gelişmiş metin biçimlendirme ve tema testleri üzere, uygulamanın daima yenilik peşinde olduğunu gösteriyor. Daha fazla özellik ve iyileştirmeler üzerinde çalışan WhatsApp, kullanıcılarını daima etkileşimde tutmayı ve gelecekteki güncellemeler için heyecan yaratmayı hedefliyor. Bu dinamizm, uygulamanın yalnızca mesajlaşma alanında değil, kullanıcıların öteki gereksinimlerine da karşılık vermeye çalışan bir platform olarak kendini daima yenilediğini gösteriyor.

Özellikle anketlerin Kanallar kısmına eklenmesi, kullanıcıların topluluk içinde fikir alışverişinde bulunmalarını kolaylaştıracak. Bu, bilhassa büyük kümeler ve topluluklar için yararlı olabilir. Anketlerin anonim olması, kullanıcıların özgürce görüş bildirmelerine imkan tanıyarak, daha samimi ve doğal bir irtibat ortamı sağlayabilir.

Diğer yandan, durum güncellemelerinin yanındaki küçük fotoğraf gösteriminin geri getirilmesi, kullanıcı tecrübesindeki küçük ancak değerli bir ayrıntıyı düzgünleştiriyor. Bu cins ince ayarlar, uygulamanın kullanıcı dostu ve fonksiyonel olmasını sağlayarak, kullanıcıların günlük hayatlarına daha uygun entegre olmasına yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz